Żaluzje aluminiowe czy rolety – co najlepsze dla Twojego wnętrza

żaluzje aluminiowe katowice

W czasach PRL żaluzje aluminiowe stanowiły nieodłączny element każdego wystroju wnętrza. Dzisiaj, kiedy rzucimy luźną myśl klientowi – a może warto pomyśleć nad żaluzjami aluminiowymi… słyszymy pomruk niezadowolenia. Co jest zrozumiałe, gdy przypomnimy sobie, jak wyglądały parę lat temu. Dzisiaj stały się już zupełnie innym produktem, który może konkurować zarówno z roletami, plisami i innymi produktami dekoracyjnymi okna. 

Zacznijmy od początku. Żaluzje aluminiowe były modne już w latach 80′ kiedy to na polski rynek weszły pierwsze produkty tego typu. Trend ten utrzymywał się przez długi okres aż w końcu, aż do pojawienia się rolet wszelkiego typu, które wypchały żaluzje aluminiowe. Te nadal istniały na rynku, aczkolwiek wygląd i jakość samego produktu dzisiaj znacznie się zmieniła. Na co możemy liczyć decydując się na żaluzje aluminiowe na naszych oknach? Oczywiście na zapewnienie 100% prywatności i intymności. Ogranicza również dostęp światła. Tak więc jeśli nasz pokój/mieszkanie jest usytuowana od strony słonecznej, to będzie to idealne wyjście. Największą zaletą żaluzji jest ich pełna i dowolna regulacja. Dzięki temu możemy uzyskać pełne zaciemnienie lub tylko częściowe – wedle potrzeby. Wygląd samych żaluzji aluminiowych ciągle się zmienia i wyglądają one naprawdę elegancko i ekskluzywnie.

Z roletami sprawa jest nieco prostsza i łatwiejsza, ponieważ tutaj regulacja odbywa się tylko na dwóch płaszczyznach – roletę możemy zwinąć lub rozwinąć, bez innych regulacji. Największa zaletą rolet są na pewno możliwości designu, ponieważ mamy do dyspozycji ogromną ilość wzorów i kolorów. Do wyboru mamy również rolety w kasecie bądź nie – różnicę stanowi system zwijania rolety. 

Żaluzje aluminiowe czy rolety – co wybrać?

Przede wszystkim musimy się zastanowić nad oczekiwaniami wynikającymi z danego produktu. Kwestia aranżacyjna wnętrza również będzie istotna a od tego czy wybierzemy roletę czy żaluzje będzie zależeć spójność kolorystyczna wnętrza. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję warto będzie obejrzeć oba te produkty i rozważyć wszelkie „za i przeciw”. W naszym salonie TOMŻAL Katowice znajdziesz szeroki wybór rolet oraz żaluzji aluminiowych i będziesz mógł sam się przekonać, który produkt lepiej pasuje do Twojego wnętrza.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

żaluzje drewniane katowice, bytom, chorzów, tarnowskie góry, częstochowa, kraków, wisła, siewierz, dąbrowa górnicza, zawiercie, sosnowiec, oświęcim

Żaluzje drewniane i bambusowe

Niektóre produkty, takie jakże żaluzje drewniane czyli żaluzje bambusowe wytworzone przez człowieka, wywodzą się z naturalnego surowca. Każdy taki uzyskany wyrób z drewna innymi słowy bambusa, zawsze ma swoją ilość w naturze i nierozdzielnie się z nią łączy.

Czytaj więcej »