Co wybrać tkaniny dekoracyjne czy rolety rzymskie?

Rolety na wymiar Katowice

Pewnie nie raz zastanawiasz się czasem co wybrać, jako osłonę okienna dla Twojego okna. Tkaniny dekoracyjne mocowane na karniszu czy rolety rzymskie?

Decydując się na wybór zasłon, jako tkanin dekoracyjnych musimy pamiętać, że nie zawsze one będą najlepszym wyborem dla naszych pomieszczeń. Szczególnie kiedy mówimy o łazience, albo kuchni… Dekoracja okienne szyte z tkanin to przede wszystkim ozdoby okienne przeznaczone dla sypialni, salonów, jadalni itp. pomieszczeń. 

Wybierając tkaninę na zasłony można stosować naprawdę wiele kryteriów, wśród których głównymi kategoriami są funkcjonalność i estetyka. Kierując się przede wszystkim efektem wizualnym, jaki chcemy dopełnić lub osiągnąć decydując się na nowe zasłony, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim styl i wielkość wnętrza. Mamy również do wyboru szeroki wachlarz różnych kolorów i wzorów, dzięki czemu możemy sprawić, że dopasowanie do aranżacji wnętrza będzie idealne. 

Innym sposobem na stworzenie dekoracji okiennych są rolety rzymskie, które mają o wiele większe zastosowanie, ponieważ pasują do wszystkich typu pomieszczeń, nawet łazienek i kuchni. Rolety rzymskie są bardzo popularną ozdobą okienną. Rzymskie rolety są uznawane za jedne z najbardziej praktycznych dekoracji okiennych. Przede wszystkim ich system sterowania nie jest skomplikowany, a tkanina nie marszczy się, ani nie zagina w czasie składania. Wbudowany w mechanizm pozwala zatrzymać roletę rzymską na wybranej przez nas wysokości. Kolejną zaletą rolet rzymskich jest możliwość łatwego utrzymania ich w czystości. Większość materiałów jest przeznaczona do prania w pralce lub prania ręcznego. Są też tkaniny, które można prasować. 

Jak widać wszystko zależy od naszych upodobań i stylu pomieszczenia. Ciekawą opcją jest również połączenie obu stylów. Rolety rzymskie doskonale współgrają z zasłonami oraz firanami.  

Po inspiracje zapraszamy do naszego salonu TOMŻAL Katowice oraz na naszą stronę

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty