Żaluzje Plisowane

Plisy to bardzo piękne stylowe osłony okienne, które sprawdzą na różnych rodzajach oszkleń. Dzięki funkcjonalność i walorom estetycznym zyskały one popularność wśród miłośników praktycznych. Czym się charakteryzują plisy i jakie wybrać, aby przy ich pomocy przysłonić okna?


Żaluzje plisowane to są to na pewno bardzo oryginalne osłony okienne. Wykonane ze specjalnych tkanin, które podczas zsuwania materiał układają się w harmonijkę. Co ciekawe po rozsunięciu plisy zachowują unikalny zygzakowaty kształt. Plisy są wykorzystywane jako zwykła osłona okienna, lub w towarzystwie dekoracyjnych firan oraz zasłon.


Plisy do dużych przeszkleń


Duże przeszklenia okien w nowoczesnym budownictwie to obecnie największy trend. Dzięki oknom tego typu możemy cieszyć się naturalnym światłem we wszystkich pomieszczeniach. Decydując się na duże przeszklenia, musimy pomyśleć nad odpowiednią osłonę okienną, która w okresie letnim zabezpieczy nasze wnętrze przed nadmiernym nagrzanie się pomieszczeń, a w miesiącach chłodniejszych zatrzyma ciepło. Doskonale do tego zadania sprawdzą się nasze żaluzje plisowane, które jednocześnie zapewnią prywatność, izolację oraz ochronę przed słońcem.

Plisy to bardzo wygodna i funkcjonalna osłona. Dwukierunkowe sterowanie pozwala na swobodne podnoszenie i opuszczanie plisy w dowolnym kierunku góra -dół albo dół – góra. Plisy ochronią nas przed spojrzeniami sąsiadów, zaciemnią nasz wnętrze, gdy chcemy odpocząć w ciągu dnia. Konstrukcja plisy opiera się na rynnie górnej oraz dolnej, do których przymocowany jest materiał, który układ się w harmonijkę. Bardzo ważny jest też sposób ich montażu. Plisy montowane są w świetle szyby, dzięki czemu możemy przysłonić dokładnie całą powierzchnię okna. Ponadto podczas zsunięcia, zajmują niewielką powierzchnię szyby nie blokując światła.


Wiele zastosowań plis


Żaluzje plisowane są osłoną umożliwiającą zastosowanie jej na oknach o nietypowych kształtach: trapezowych, trójkątnych i półokrągłych. Ich konstrukcja pozwala na zastosowanie plis na oknach, nawet tych do 3 m szerokości. Ponadto, plisy stosuje się często w przypadku okien osadzonych skośnie np. na poddaszu lub na przeszkleniach w ogrodach zimowych, gdyż plisy nie blokują możliwości swobodnego otwierania i zamykania okien.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym salonem TOMŻAL Katowice. Zapewniamy dojazd do: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Siewierz, Piekary Śląskie, Bieruń i wiele innych.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

PLisy przecisłoneczne, termiczne

Plisy termiczne – to proste!

Żaluzje plisowane (plisy) coraz częściej są produktem wybieranym przez naszych klientów. Ich niewielkie rozmiary, wygoda użytkowania i funkcjonalność sprawiają, że stanowią o wiele lepszą alternatywę

Czytaj więcej »