Najmodniejsze zasłony i firany 2021

Rolety blackout

Jakie dekoracje okienne będą najlepszym wyborem w roku 2021 – delikatne z naturalnych materiałów, ciężkich o teatralnym charakterze czy przełamujących schematy z barwnymi lamówkami. Przedstawiamy przewodnik po najnowszych trendach wśród zasłon i firan.

ZWIEWNE I DELIKATNE ZASŁONY ORAZ FIRANY

Zwiewne zasłony, bądź firany w jasnych, neutralnych barwach, uszyte z delikatnych, cienkich i półprzezroczystych materiałów to numer jedne w 2021 roku. Modne będą nie tylko białe, kremowe czy naturalnie beżowe tkaniny lniane, ale także jedwabne, satynowe, bawełniane czy wykonane z tkanin syntetycznych, ale imitujących splot lnu. Idealnie, jeżeli tkanina zwisać będzie po obu stronach wnęki okiennej od sufitu aż po podłogę. Taki zabieg nie tylko optycznie podwyższy pomieszczenie, ale też je sporo rozjaśni.

Jakie kolory delikatnych zasłon warto wybierać? Oprócz modeli w śmietankowej, złamanej bieli, na topie są zasłony beżowe, a także w odcieniach neutralnych pasteli, np. rozbielonego różu, błękitu, morelowego pomarańczowego. Takie zasłony doskonale podkreślą design Twoich okien.


CIĘŻKIE TKANINY

Na drugim biegunie zasłon znajdują się ciężkie tkaniny o teatralnym charakterze. Wykonane są one z tkanin o mocnych, grubych splotach, które nie przepuszczają światła, np. z weluru lub aksamitu. Najlepiej wyglądają powieszone na szynach i ukryte za prostą listwą maskującą. Powinny sięgać podłogi i być bardzo mocno pofalowane zarówno wtedy, gdy są odsłonięte, jak i zasłonięte. Co ciekawe, mogą wisieć w oknie jako jedyna ozdoba lub w zestawie z lekkimi, ale gładkimi i równie długimi firanami.

Jakie kolory powinny mieć ciężkie modne zasłony? Królować tu będą terakotowy pomarańczowy, musztardowa żółć, przydymiona czerwień, karmelowy brąz. Nie zabraknie także nadal chętnie wybieranych modeli w odcieniach kamieni szlachetnych, np. granatowego, ciemnej zieleni czy bordowe

A MOŻE ZASŁONY Z KOLOROWĄ LAMÓWĄ

Wyborem pośrednim między neutralnymi i zwiewnymi, a ciężkimi zasłonami są modele w niezbyt krzykliwych, stonowanych barwach, ale z ciekawą, przyciągającą wzrok kolorową lamówką. Jasne zasłony, doskonale prezentują się z dodatkiem jednobarwnego pasa w mocnych barwach, np. żółci czy różu, ale też z lamówką ozdobną, np. z roślinnym czy geometrycznym wzorem. Ważne, dekoracyjny pasek nie powinien być szerszy niż na kilka centymetrów/

Zapraszamy do naszego studia dekoracji okiennych TOMŻAL Katowice, gdzie wspólnie dobierzemy zasłony i firany odpowiadające Twojemu wnętrzu.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty