Koty a dekoracje okienne

Koty są zwierzętami bardzo ciekawskimi – są zainteresowane otaczającym je światem, w związku z czym, dosyć często widzi się je siedzące przy oknie, gdzie o dekoracje okienne nietrudno. Jest możliwe, że zwisający łańcuszek stanie się obiektem zainteresowania kota, ale nie zawsze może zakończyć się to tylko zabawą. Jeżeli rolety są źle zamontowane to mocne i intensywne pociąganie za łańcuszki może skutkować ich spadnięciem z okna.

Kwestią priorytetową powinno być bezpieczeństwo zwierzęcia. Łańcuszki z rolet powinny być zabezpieczone – nie powinny luźno zwisać wzdłuż okien, gdyż mogą wzbudzić zainteresowanie kota. Jeżeli nasze okna zdobią aluminiowe żaluzje to należy zwracać szczególną uwagę na to, by kot nie zrobił sobie krzywdy, próbując przecisnąć się przez listwy. W przypadku, gdy zauważymy, że jest to częsta zabawa naszego zwierzęcia to warto rozważyć wymianę takich żaluzji na drewniane.

Jeżeli kwestie estetyczne są dla nas ważne, a nasz kot często ociera się o rolety – materiałowe – zostawiając na nich sierść, to warto regularnie czyścić je za pomocą szczotki, by zachować świeży wygląd tych dekoracji okiennych. Należy również zwracać uwagę na to, czy kot nie bawi się roletami drapiąc i niszcząc materiał.

Każdy kot różnie reaguje na poszczególne dekoracje okienne, a zatem przede wszystkim należy obserwować zwierzę. Jeżeli jesteśmy świadomymi „kociarzami” to warto przedłożyć kwestie estetyczne nad bezpieczeństwo naszych pupili i przy zakupie dekoracji okiennych nie kierować się wyłącznie kolorem czy tym, czy konkretne rozwiązanie zgra się wizualnie z wnętrzem.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty