Żaluzje Drewniane

Żaluzje to niewątpliwie największy trend minionej epoki, który kojarzy nam się z białymi, szarzejącymi lamelami, które często ulegały zniszczeniu i nie były zbyt okazałe. Dzisiaj klasyka wraca do łask i nabiera nowych form i wykorzystuje nowe technologie. Mieszkanie na pewno nabierze charakteru jeżeli zawisną w nim żaluzje drewniane lub bambusowe.

Osłona przed słońcem

Żaluzje drewniane dają swobodę w dostosowaniu natężenia światła słonecznego wpadającego do naszych mieszkań czy domów. Specjalne mechanizmy zastosowane w żaluzjach umożliwiają zmianę ułożenia listewek pod wybranym kątem, wedle własnego uznania oraz potrzeb. W zależności od układu lamelek, nawet przy pełnym opuszczeniu żaluzji nie pozbawia się dostępu do światła słonecznego. Dodatkowo, w przeciwieństwie do tych wykonanych z aluminium nie nagrzewają się przez co nie przyczyniają się do zwiększania temperatury wewnątrz pomieszczenia. W nocy możemy ustawić żaluzję tak, aby wyciemniła nam wnętrze. Są też doskonałe, jeżeli chcemy skutecznie osłonic się przed wzrokiem osób trzecich.

Dobry materiał

Drewno jest pięknym i ekologicznym materiałem,które od wieków nie wychodzi z mody. Żaluzje wykonane z drewna są ozdobą każdego wnętrza od nowoczesnych po surowe skandynawskie. Sprawiają, że pokój nabiera stylu i jest ciepły, a także przykuwa uwagę odwiedzających nasze wnętrza.Żaluzja drewniana może być wykonana z lamel o różnej szerokości oraz kolorach. W TOMŻAL Katowice oferujemy szeroki wybór rolet drewnianych o szerokościach lameli 25/ 50/ 65 cm.

Dobra inwestycja

Żaluzje drewniane/ bambusowe są nieco bardziej wymagające w kwestii konserwacji – powinno się je impregnować i zabezpieczać co jakiś czas. Dobrze je czyścić z użyciem specjalnych środków do drewna, co zapobiega matowieniu i odbarwieniu drewna. Odpowiednio zadbane, będą nam służyć przez wiele lat.

Prawdziwe drewno, jak już wspominaliśmy wcześniej zachwyca swoim wyglądem przez pokolenia. Kupując rolety drewniane dajemy sobie możliwość, że nasza dekoracja okienna przetrwa zatem zmiany wystroju wnętrz. Zawsze można bowiem przemalować żaluzje bejcą lub farbą na inny kolor i je całkowicie odmienić. Żaluzje drewniane to wyjątkowy i funkcjonalny wystrój dla Twojego wnętrza. Warto zdecydować się na ich zakup, by przez długi czas cieszyć się wyjątkowością wnętrza.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety Rzymskie

Firany nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem w dekoracjach okiennych – sypialnia na parterze, okno nad zlewem kuchennym, czy pokój dziecka. Są to pomieszczenia, gdzie szukamy

Czytaj więcej »