Zacieniony balkon – markiza na balkon

Intensywnie świecące słońce może skutecznie popsuć nasz relaksujący wypoczynek na balkonie czy tarasie. Jeżeli chcesz swobodnie odpoczywać na zewnątrz swojego domu czy mieszkania, warto zadbać o odpowiednie zadaszenie. Jak zacienić balkon? Prostym rozwiązaniem jest markiza na balkon, a odpowiedź jaki model będzie najlepszy znajdziesz w tym artykule.

Markizy możemy zamontować na balkonach oraz na tarasach. Markizy balkonowe możemy zainstalować w taki sposób, aby stanowiły zadaszenie balkonu przysłaniając go niczym kurtyna. Markizy tarasowe natomiast są znacznie większe, przez co potrzebują solidniejszej konstrukcji i wytrzymalszych materiałów.

Tkaniny do markiz balkonowych

Szukając sposobu na zacienienie balkonu i chcąc, aby markiza służyła przez długi czas warto postawić na wytrzymały i impregnowany materiał. Warstwa impregnatu skutecznie zabezpieczy tkaninę przed jej płowieniem pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych. Dodatkowo materiał zaimpregnowany będzie odporny na lekki deszcz.

Sterowanie markizy na balkon

Markizy na balkon mogą być sterowane ręcznie za pomocą korby, lub elektrycznie. Aktualnie odchodzi się od ręcznego sterowania markizą, gdyż jest to uciążliwe i trzeba pamiętać, aby markiza była zwinięta w czasie deszczu i wiatru. Stosując elektryczne sterowanie dzięki czujnikowi wiatru nie musimy się martwić o zwijanie markizy, co daje nam komfort, przykładem takiej markizy jest Palladio.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Firany czy rolety?

Czy rolety są lepszym rozwiązaniem niż firany? Aby w pełni zrozumieć współzależność pomiędzy zastosowaniem zasłon i rolet, należy przedstawić zalety i wady obu produktów. Pomoże

Czytaj więcej »