Rolety termiczne

Rolety okienne to jedna z osłon przed słońcem i ochroną naszej prywatności. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że rolety pełnią inne dodatkowe funkcje. Niektóre modele rolet mogą bowiem dodatkowo wspomagać utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach. W tym artykule przeczytasz, jak działają i sprawdzają się rolety termoizolacyjne?

Wiele osób uważa, aby zabezpieczyć się przed słońcem wystarczy materiał o niskiej przezroczystości i większej gramaturze. Nie jest to jednak niestety prawdą. Powstrzymują one światło, ale nie ciepło promieni słonecznych, aby rolety powstrzymywały nagrzewanie się pomieszczeń, konieczne jest stosowanie termicznych tkanin.

Rolety termoizolacyjne robione na wymiar

Rolety robione na wymiar doskonale spełniają swoja funkcję – gwarantują idealne dopasowanie do okna, co umożliwia zwiększoną funkcjonalność i prawidłowe działanie. Podgumowany materiał zapewnia doskonałą ochronę przed promieniami słońca, a specjalna emulsja odbija promienie słoneczne dzięki czemu nie dostają się one do naszego wnętrza, co sprawia, że wnętrza mniej się nagrzewają.

Warto wybrać modele w kasecie, ponieważ termo izolacja w kasecie wygląda bardzo gustownie i mniej się kurzą, a prowadnice zapewniają równomierne rozwijanie materiału. Stosowane tkaniny w naszym studiu TOMŻAL Katowice dają gwarancję długoletniego i bezawaryjnego użytkowania.

Rolety termiczne cena

Rolety termiczne to miła ulga w upalne dni

Pokoje posiadające okna na zachód zazwyczaj najmocniej się nagrzewają w ciągu dnia. Jeżeli dodatkowo mamy otwartą przestrzeń przed oknem, upały mogą byś trudne do zniesienia. Przebywanie w wysokich temperaturach na pewno nie wpływa korzystnie na nasz organizm oraz na nasz komfort. Co więcej w nagrzanych pomieszczeniach o wiele szybciej psuje się jedzenie, obumiera często roślinność ozdobna i działają urządzenia elektroniczne. Utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń jest konieczne do odpowiedniej naszej egzystencji w nich.

Stosowanie rolet termoizolacyjnych to idealne rozwiązanie, które ograniczy nagrzewanie się pomieszczenia i zatrzyma ciepło na zewnątrz. Samo zasłonięcie okna zwykłą roletą z grubą tkaniną na pewno nie wyeliminuje problemu – na pewno nieco ograniczy, ale pomieszczenia nadal będą się nagrzewać. Dodatkowo, jeżeli słońce dostaje się do pomieszczenia luźnymi bokami rolety, będzie tak samo to system niewydajny i nadal będziemy odczuwać dyskomfort. Rolety termoizolacyjne tylko dają 100% zabezpieczenie.

Rolety termoizolacyjne idealne do domu i biura

Rolety termiczne to idealne zastosowanie zarówno do domów, jak i do biur. Nagrzane pomieszczenia na pewno nie sprzyjają codziennemu życiu, ani pracy. Szeroki wybór kolorów i tkanin pozwoli dopasować je każdego wystroju wnętrza. Kasety natomiast w odpowiednim odcieniu sprawią, że cała instalacja będzie wyglądała bardzo dyskretnie i stylowo.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

Markiza, a może pergola?

Posiadając tarasy, najczęstszym problem jest nadmierne ich nasłonecznienie. Często wtedy zastanawiamy się nad zakupem markizy tarasowej lub pergoli. Co jednak najlepiej wybrać? Kiedy lepiej sprawdzi

Czytaj więcej »
rolety rzymskie katowice

Roleta rzymska na miarę

Rolety rzymskie robione na miarę dodadzą Twoim wnętrzom niepowtarzalnego nastroju, zgodnie ze wzornictwem współczesnych trendów. W zależności od Twoich potrzeb uszyjemy dla Ciebie rolety z

Czytaj więcej »
rolety dzień noc

Rolety okienne bez wiercenia

Planujesz montaż rolet do okna? Chronią pomieszczenie przed nadmiernym wnikaniem promieni słonecznych, zapewnią poczucie prywatności i staną się efektowną dekoracją domu lub biura. Nowoczesne rozwiązania

Czytaj więcej »

Markizy Tarasowe Firmy SELT

Promocja do - 40%