Żaluzje Bambusowe elegancki i trwały rówieśnik dla żaluzji drewnianych

Po długich latach świetności rolet tkanin zaciemniających, żaluzje okienne znów wracają do łask. Co więcej, w dzisiejszych czasach do wyboru mamy już nie tylko standardowe, uniwersalna modele z żaluzji wykonanych z aluminium, które wyróżnia nowoczesna stylistyka, ale też żaluzje z drewna oraz bambusowe. Zarówno jedne, jak i drugie to przepiękne, gustowne dekoracje okienne które wprowadzają do wnętrz wyjątkowy, przytulny klimat. Jednak, tutaj pojawia się pytanie, które wybrać – żaluzje drewniane czy bambusowe? Jakie są ich zalety i wady? Czym się one od siebie różnią?

Tradycyjne żaluzje drewniane są dość ciężkie, co szczególnie da się odczuć przy ich dużych wymiarach, lżejszą opcją są natomiast żaluzje bambusowe. W przypadku kiedy mamy duże wymiary żaluzji drewnianych lub bambusowych powinniśmy zdecydować się na:

– podzielenie żaluzji na np. dwa mniejsze wymiary, zamontowane obok siebie (prześwit między żaluzjami to ok. 1cm),

– lżejszy materiał (bambus),

– sterowanie elektryczne zamontowane do żaluzji, dzięki czemu nie musimy się siłować i męczyć ze zwijaniem żaluzji.

Sterowanie elektryczne to opcja, którą dobieramy indywidualnie według uznania klienta w naszym salonie TOMŻAL Katowice.

Jak zamontować żaluzje drewniane i bambusowe?

ŻALUZJE 50MM

Żaluzje 50mm częściej montujemy na ścianie lub do sufitu. Powodów jest kilka:

– często decyduje w tym wypadku ciężar – duża i ciężka żaluzja może być zbyt dużym obciążeniem i zniszczy ramę okna, dodatkowo nie wygląda zbyt estetycznie.
– kaseta żaluzji 50mm wraz z maskownicą odstaje od ramy na 8cm, co może uniemożliwić otwieranie okna
– żaluzje 50mm zamontowane nad wnęką, optycznie powiększą okno i zagwarantują nam efekt WOW. Jeśli obawiasz się, że żaluzja 50mm przytłoczy wnętrze, wybierz jasny odcień. Piękna dekoracja okna, rozjaśni dodatkowo pomieszczenie

Lepiej nie montować takich żaluzji do sufitów podwieszanych lub z karton-gipsu, chyba że zastosujesz specjalne kołki montażowe, które odpowiednio rozłożą ciężar.

ŻALUZJE 25MM

Choć żaluzje 25mm można montować do ściany/sufitu i wciąż wyglądają pięknie, częściej są montowane na ramie okna. I tutaj mamy 3 warianty montażu:

– w świetle szyby – czyli inwazyjne przykręcenie do listw przy szybowych, tak, aby lamele zasłaniały szybę. Plusem jest to, że żaluzje wtedy wystają nieznacznie poza ramę okna, więc to idealne rozwiązanie do okien balkonowych czy okien przesuwnych – żaluzja nie będzie przeszkadzać wtedy przy otwieraniu okien. Jeśli w oknie jest wywietrznik, to również dobra opcja.

– montaż inwazyjny na ramie okna (z wierceniem) – polega na przykręceniu żaluzji do ramy. Plusem jest to, że tak zamontowana żaluzja zasłoni nam więcej światła niż montowana w świetle szyby. Minusem jest to, że musimy wiercić w ramie, a kaseta żaluzji z maskownicą wystaje na 4cm Przykręcić żaluzję możemy zarówno do okien plastikowych jak i drewnianych.

– montaż bezinwazyjny na ramie (bez wiercenia) – stosujemy zaczepy bezinwazyjne, które są trwałe i stabilne. Z pewnością nie ulegną zniszczeniu. Zdecydowanie za tym montażem przemawia to, że nie wymaga użycia wkrętarki i zawsze możemy ściągnąć je z okna

RÓŻNICE MIĘDZY DREWNEM A BAMBUSEM

Główne różnice między drewnem a bambusem:

– żaluzje bambusowe są cieńsze i lżejsze od drewnianych, dlatego świetnie sprawdzą się przy dużych gabarytach żaluzji

– żaluzje bambusowe są bardziej odporne na wilgoć niż drewno – bambus będzie lepszym wyborem do łazienki czy kuchni

– żaluzje drewniane są lepszym izolatorem temperatury i bardziej zaciemniają

– listewki bambusowe NIE mają gładkiej struktury – jest to sprasowana trawa bambusowa

W celu uzyskania więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym salonem TOMŻAL Katowice. Zapewniamy dojazd do: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Siewierz, Piekary Śląskie, Bieruń i wiele innych.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty