Rolety dzień/noc – wyjątkowa osłona okna

Rolety dzień noc są jedną z nowocześniejszych propozycji wśród dekoracji okiennych. Niezmiennie od kilku lat cieszą się one popularnością, która wynika z ich funkcjonalności oraz nietuzinkowej estetyki. Sposób w jaki osłaniamy nasze okna, również ulega nieustannym zmianą. Firany i zasłony coraz częściej zastępowane są przez lżejsze rolety oraz plisy.

To co wyróżnia rolety dzień noc jest układ materiału na osłonę składają się dwie jego warstwy. Jedna warstwa składa się z pełnej warstwy materiału druga natomiast jest przezroczysta dzięki czemu możemy mieć rozwinięte rolety nawet w dzień. Naprzemienne pasy, transparentne (całkowicie przepuszczające światło) oraz blokujące dostęp promieni słonecznych. Sterując mechanizmem rolety przesuwamy warstwy tkaniny i w ten sposób regulujemy intensywność światła słonecznego w pomieszczeniu. Ten rodzaj rolet pozwala nam osłaniać okna na trzy różne sposoby całkowicie zasłonić okno ustawiając tylko pasy nieprzeźroczyste, odsłonić szybę pozostawiając na niej delikatny materiał transparentny lub regulować światło poprzez większe/mniejsze nakładanie się pasów na siebie. To wielka zaleta tego rodzaju rolet okiennych. Kiedy nie ma nikogo w domu można całkowicie zacienione, a tym samym pomieszczenia są mniej nagrzane. Kiedy natomiast w nim przebywamy to możemy lekko odsłonić okna i korzystać ze światła słonecznego bez efektu nadmiernego podwyższania temperatury.

Rolety dzień/noc w praktyce

Planując zakup rolet dzień noc nasi klienci często pytają czy sprawdzają się one w całym domu, czy jest to bardziej rodzaj rolet przeznaczonych do konkretnych pomieszczeń. Najczęściej chodzi o pomieszczenia w których śpimy lub przebywamy dłużej salony i sypialnie. Pojawiają się bowiem opinie, że są one raczej typowo dekoracyjne, odpowiednie do pokojów łazienek czy kuchni, ale mniej sprawdzają się w sypialni, ponieważ nie zaciemniają pomieszczeń. Opinie te są błędne. W palecie tkanin można wybrać takie, które posiadają specjalne podgumowanie, dzięki czemu mamy pewność, że nasze pomieszczenia będą zaciemnione.

Montaż rolet dzień/noc nie sprawia żadnych problemów. Montujemy je na ramę okienną, gdzie możemy zdecydować się na:

  • roletę, której materiał umieszczony jest w kasecie otrzymując bardzo dyskretny efekt wizualny, w szczególnych przypadkach przy większych oknach całość musi zostać osadzana na ramie przy pomocy specjalnych, bardziej wytrzymałych uchwytów,
  • roletę wolnowiszącą – polecaną przy dużych przeszkleniach,
  • mini roletę wyposażoną w żyłkę prowadzącą mającą zapobiegać odstawaniu materiału.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym salonem TOMŻAL Katowice. Zapewniamy dojazd do: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Siewierz, Piekary Śląskie, Bieruń i wiele innych.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty