Tkanina na markizy tarasowe

Materiał wykorzystany do produkcji markizy trasowej musi się charakteryzować doskonałą wytrzymałością na rozdarcia , a także zabrudzenia. Ważną cechą materiału jest też odpornością na płowienie pod wpływem działania światła słonecznego.

Najczęściej w markizach tarasowych wykorzystuje się wysokiej jakości tkaniny poliestrowe zabezpieczone dodatkowo akrylowym lakierem poprzez impregnację. W efekcie tkanina na pewno nie wypłowieje na markizie przez długie lata.

Dlaczego warto wybrać markizy robione na zamówienie, a nie ze sklepów sieciowych?

Markizy robione na wymiar są tworzone z dużo lepszych materiałów, często polskich producentów, jak np. firma SELT, której markizy tarasowe możesz kupić do – 40% taniej w naszym studiu dekoracji okiennych TOMŻAL. Markizy dobrej marki te mają dużą większą wytrzymałość na czynniki atmosferyczne, przez co ich trwałość i wygląd cieszy oko przez długie lata.

W popularnych sklepach budowlanych, niestety dostępne markizy tarasowe są dużo gorszej jakości i często nie wytrzymują nawet jednego sezonu. Materiały użyte w roletach ze sklepów sieciowych często powstają z chińskich komponentów, albo wręcz są gotowe sprowadzane i produkowane w Chinach. Dużo niższe koszty są na pewno kuszące, ale nie zawsze idą z wysoką jakością i w perspektywie lat często są dużo mniej opłacalnym wydatkiem – lepiej zainwestować raz a dobrze, na długie lata.

Konserwacja markizy tarasowej

Oczywiście najlepiej w ogóle nie dopuszczać do powstawania zabrudzeń, ale często bywa to niestety trudne. Wystarczy trochę wiatru i pylące drzewa, aby na materiale pozostały jakieś drobne zanieczyszczenia.

W takiej sytuacji można zastosować delikatne płyny myjące np. roztwór z płatków mydlanych, trzeba pamiętać, że zbyt silny detergent po prostu może wybielić materiał albo spowodować nieładnie wyglądające zacieki na materiale.

Przy większych zabrudzeniach należy materiał zdjąć i cały umyć w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń bądź skorzystać ze specjalnych preparatów przeznaczonych do czyszczenia oraz impregnacji markiz. Oczywiście zawsze trzeba poczekać, aż materiał całkowicie wyschnie i dopiero wtedy go zwijać.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty