Tkanina na markizy tarasowe

Materiał wykorzystany do produkcji markizy trasowej musi się charakteryzować doskonałą wytrzymałością na rozdarcia , a także zabrudzenia. Ważną cechą materiału jest też odpornością na płowienie pod wpływem działania światła słonecznego.

Najczęściej w markizach tarasowych wykorzystuje się wysokiej jakości tkaniny poliestrowe zabezpieczone dodatkowo akrylowym lakierem poprzez impregnację. W efekcie tkanina na pewno nie wypłowieje na markizie przez długie lata.

Dlaczego warto wybrać markizy robione na zamówienie, a nie ze sklepów sieciowych?

Markizy robione na wymiar są tworzone z dużo lepszych materiałów, często polskich producentów, jak np. firma SELT, której markizy tarasowe możesz kupić do – 40% taniej w naszym studiu dekoracji okiennych TOMŻAL. Markizy dobrej marki te mają dużą większą wytrzymałość na czynniki atmosferyczne, przez co ich trwałość i wygląd cieszy oko przez długie lata.

W popularnych sklepach budowlanych, niestety dostępne markizy tarasowe są dużo gorszej jakości i często nie wytrzymują nawet jednego sezonu. Materiały użyte w roletach ze sklepów sieciowych często powstają z chińskich komponentów, albo wręcz są gotowe sprowadzane i produkowane w Chinach. Dużo niższe koszty są na pewno kuszące, ale nie zawsze idą z wysoką jakością i w perspektywie lat często są dużo mniej opłacalnym wydatkiem – lepiej zainwestować raz a dobrze, na długie lata.

Konserwacja markizy tarasowej

Oczywiście najlepiej w ogóle nie dopuszczać do powstawania zabrudzeń, ale często bywa to niestety trudne. Wystarczy trochę wiatru i pylące drzewa, aby na materiale pozostały jakieś drobne zanieczyszczenia.

W takiej sytuacji można zastosować delikatne płyny myjące np. roztwór z płatków mydlanych, trzeba pamiętać, że zbyt silny detergent po prostu może wybielić materiał albo spowodować nieładnie wyglądające zacieki na materiale.

Przy większych zabrudzeniach należy materiał zdjąć i cały umyć w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń bądź skorzystać ze specjalnych preparatów przeznaczonych do czyszczenia oraz impregnacji markiz. Oczywiście zawsze trzeba poczekać, aż materiał całkowicie wyschnie i dopiero wtedy go zwijać.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

rolety rzymskie katowice

Roleta rzymska na miarę

Rolety rzymskie robione na miarę dodadzą Twoim wnętrzom niepowtarzalnego nastroju, zgodnie ze wzornictwem współczesnych trendów. W zależności od Twoich potrzeb uszyjemy dla Ciebie rolety z

Czytaj więcej »