Jak długość zasłon mogą zmienić rozmiar pokoju

Chociaż z biegiem lat pojawiły się różne dekoracje okienne, zasłony pozostają ulubieńcem wielu właścicieli domów. Dzięki odpowiednim zasłonom w domu możesz uwydatnić każdą przestrzeń i dodać jej piękna i elegancji. Sztuczka polega jednak na doborze nie tylko wzoru, ale również długości.

Spraw, by Twój pokój wyglądał na większy lub mniejszy za pomocą zasłon

Długość zasłony, wzór w paski i styl wpływają na iluzję wysokości. W przypadku małego pokoju z niskim sufitem najlepiej zawiesić zasłony blisko sufitu i pozwolić im biegnąć na całej długości do podłogi.

Wysoko wiszące zasłony z długimi pionowymi paskami tworzą iluzję wysokości, która doskonale sprawdza się w przypadku niskich sufitów. Jednak krótkie zasłony i poziome pasy skracają wysokość ściany i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się mniejsze.

Zasłony nad parapetem

Zasłony wiszące tuż nad parapetem są krótsze spośród innych długości zasłon. Ta długość zasłony jest idealna do małych okien nad zlewami kuchennymi, łazienkami i oknami w pobliżu grzejników. Ponieważ okna są często małe, możesz bawić się odważnymi kolorami i wzorami.

Zasłony długości za parapet

Są to zasłony, które wiszą poniżej parapetu okna. Są doskonałe w miejscach, w których potrzebujesz pełnego zasłonięcia okna, ale poniżej znajdują się np. kaloryfery, które mogą zakłócać ruch zasłony.

Zasłony do podłogi

Zasłony sięgające do podłogi biegną od góry okien do centymetra nad podłogą. Nie dotykają podłogi, co chroni je przed zabrudzeniem. Ponieważ zwisają idealnie prosto, tworzą wypolerowany, jednolity i elegancki wygląd oraz zwiększają wysokość ścian.

Podczas instalowania zasłon sięgających do podłogi należy wziąć pod uwagę szerokość. Najlepiej jest instalować zasłony o szerokości większej od szerokości okien. Pomaga to zachować fałdy bez wpływu na nadmiernie rozciągnięte.

Zasłony sięgające do podłogi sprawdzają się dobrze w pokojach rodzinnych, salonach i sypialniach, zwłaszcza gdy meble znajdują się z dala od ścian. Te zasłony świetnie sprawdzają się również w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

Odwiedź nasz salon TOMŻAL Katowice, gdzie dowiesz się więcej na temat zasłon i dostępnych materiałów. Zapraszamy!

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty