Jak dobrać firanę do wąskiego okna?

Duże przestrzenie okienne to stały element nowoczesnego budownictwa, zwłaszcza, kiedy posiadamy taras czy balkon. Jednak nie zapominajmy o często niepozornych wąskich oknach – najczęściej stosowanych w łazience, kuchni czy korytarzu. Zwłaszcza w starym budownictwie są one popularnym elementem wnętrza.

Firanka na wąskie okna jest zatem tak samo ważna dla wystroju naszego wnętrza, jak eleganckie, stylowe firany do dużych okien. Jakie zatem firanki wybrać, by nie odbiegały od tych na większe przestrzenie okienne? Jakich błędów unikać ?

Sposób zawieszania firany, jest podstawowym elementem wyboru z jakim przyjdzie nam się zmierzyć. Firankę do wąskiego okna można zawiesić na parę sposobów:

  • Firana zawieszana na karniszu jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy minimum 25 cm wolnej przestrzeni z każdej strony okna. Zawieszając nieco szerszy karnisz niż szerokość wnęki okiennej powiększymy optycznie nasze małe okno. Karnisze w zależności od osobistych preferencji możemy wieszać do sufitu, bądź ściany. Jeżeli z każdej strony wysuniemy karnisz po za światło okna, powiększy nam to pomieszczenie.
  • Mocowanie firany na patyczku do zazdrostek jest praktycznym rozwiązaniem, gdy nie możemy zamocować karnisza. Na patyczku możemy zawiesić zazdrostki, panele czy firanki marszczone.
Podstawowe zasady

Wymierając firany na małe okna powinniśmy się starać, aby były minimalistyczne. W kwestiach kolorystycznych najlepiej wybierać jasne kolory, które zawsze powiększają przestrzeń. Wzory też radzimy wybierać delikatniejsze i w drobne wzorki – jest to ważne przymałych oknach, by firana nie przysłaniała ograniczonego dostępu do światła dziennego.

Dla osób lubiących prostotę polecamy rolety rzymskie, jednak zwinięte pomniejszą optycznie przestrzeń okienną.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

Tkanina na markizy tarasowe

Materiał wykorzystany do produkcji markizy trasowej musi się charakteryzować doskonałą wytrzymałością na rozdarcia , a także zabrudzenia. Ważną cechą materiału jest też odpornością na płowienie

Czytaj więcej »
Zasłony retro, stylowe, Katowice

Podwójne rolety rzymskie

  Rolety rzymskie cieszą się nieustającym powodzeniem. Ich funkcjonalność, efektowny wygląd i… tak, dokładnie, łatwość czyszczenia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się zastąpić nimi

Czytaj więcej »

OSTATNIE DNI PROMOCJI!

20210707_150729 (1)

Markizy

-25%