Rolety zewnętrzne typu screen

Głównym przeznaczeniem rolet zewnętrznych Screen jest ochrona budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz nagrzewaniem się pomieszczeń. Zamontowane na dużych przeszklonych powierzchniach zapewniają wsparcie pracy klimatyzatorów, ograniczając tym samym koszty eksploatacyjne obiektu. Dodatkowo dzięki właściwościom zastosowanych tkanin, gwarantują komfort nie dając efektu zaciemnienia, z drugiej tłumią przenikanie intensywnego światła słonecznego. Tkaniny screenowe – wykonane z włókna szklanego lub poliestrowego, pokrytego PVC – są  odporne na działanie zewnętrznych warunków atmosferycznych przez co z powodzeniem mogą być stosowane na zewnątrz.  

Rolety zewnętrzne SCREEN stosuje się z prowadnicami bocznymi tzw. ZIP, gdzie prowadnice dodatkowo zintegrowane są z tkaniną. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałe zabezpieczenie przed silnym wiatrem. Opuszczona roleta również doskonale blokuje, także insekty oraz zanieczyszczenia przed dostaniem się do pomieszczeń. Doskonale sprawdza się nie tylko na oknach – może być zamontowana w altanach, werandach, pergolach lub na balkonie.


Szeroka gama kolorystyczna osprzętu oraz tkanin pozwala idealnie dostosować roletę SCREEN zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych obiektów architektonicznych. Screeny mogą zostać również wyposażone w sterowanie elektryczne. Umożliwia ono operowanie pojedynczą roletą lub ich poszczególnymi grupami, za pomocą przełącznika naściennego lub pilota. Istnieje również możliwość podłączenia osłon do automatyki pogodowej.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Tkaniny na zasłony

Wnętrze można stylizować nie tylko przy pomocy mebli, dekoracji, ale również ozdób okiennych. W zależności od wyboru faktury, koloru zasłon czy firan, przestrzeń będzie wyglądać

Czytaj więcej »