Wnętrze w stylu skandynawskim – jakie rolety?

Styl skandynawski to hit ostatnich lat, gdy chodzi o aranżację wnętrz. W stylu tym prostota, minimalizm i funkcjonalizm, ale w ciepłej, przytulnej odsłonie.

Stworzenie aranżacji w stylu skandynawskim nie jest dziś trudne – w sklepach (offline i online), czeka mnóstwo mebli i akcesoriów spójnych z tą estetyką.

Kluczowe dla niej są materiały – naturalne, przede wszystkim drewno i kolorystyka – biele, szarości, delikatne odcienie żółcieni i błękitów. Problem pojawia się jedynie w momencie, gdy chcemy do pięknie urządzonej po skandynawski sypialni czy salonu dobrać osłony okienne. Wtedy standardowe rozwiązania prosto z hipermarketu budowlanego przestają być atrakcyjne.

Jeśli chcesz podkreślić urodę okna lub zwrócić uwagę na malowniczą scenerię za oknem, rolety w jasnych kolorach będą dobrym wyborem. Im prostszy kolor, tym lepiej.

Rolety materiałowe i rolety z motywami kwiatowymi nadają się tylko do projektów, które zostały zastosowane w innych projektach mebli. Nie zaleca się uzupełniania rolet o zasłony tekstylne, w przeciwnym razie istnieje ryzyko „przeciążenia” okna, które we wnętrzu wygląda jak element zewnętrzny.

We wnętrzu skandynawskim doskonale odnajdzie się roleta typu dzień noc w jasnym odcieniu beżu. Takie elementy będą współgrać z jasnymi dodatkami i meblami w salonie, sypialni i jadalni. Dowolna regulacja światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia oraz subtelny wystrój dekoracyjny to zalety tego rozwiązania dostosowanego do wymagań stylu skandynawskiego.

Także rolety rzymskie znalazły zainteresowanie projektantów wnętrz w tym stylu. Delikatne gładkie materiały w preferowanych skandynawskich odcieniach stanowią świetną osłonę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Minimalizm to podstawa skandynawskiego wystroju wnętrz, dlatego rolety doskonale wpisują się w te zasady. Dodatkowo, wybierając rolety niestandardowe, możesz je zastosować we wszystkich oknach, niezależnie od ich wielkości i kształtu.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Premium Rolety LEHA

Marka Leha posiada w swoim asortymencie oryginalne elementy zaciemniające, takie jak rolety, rolety rzymskie, czy plisy. Mogą doskonale zastąpić lub uzupełnić zasłony i chronić przed słońcem

Czytaj więcej »