3 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANE BŁĘDY PRZY WYBORZE MARKIZ

markizy tarasowe katowice, bytom, chorzów, tarnowskie góry, częstochowa, kraków, wisła, siewierz, dąbrowa górnicza, zawiercie, sosnowiec, oświęcim

Dobrze dobrana markiza może radykalnie zmienić komfort mieszkania na tarasie czy w balkonie. Jednak wybór odpowiedniej markizy nie jest tak prosty, jak myślisz. Często decyzje zakupowe podejmowane w pośpiechu lub w celu zaoszczędzenia pieniędzy okazują się frustrujące, nieprzewidywalne, a nawet zagrażające bezpieczeństwu. Zobaczmy 3 najczęstsze błędy przy zakupie markiz i jak sobie z nimi radzić?

Nieodpowiedni wymiar markizy

Pierwszym i najczęstszym błędem przy wyborze markizy jest pomiar błędu pomiaru. Konsekwencją nadmiernego i nieprecyzyjnego monitorowania na tym etapie jest nieprawidłowy montaż rolet. Zbyt małe markizy nie zapewnią niezbędnego efektu zacienienia, natomiast zbyt duże markizy ograniczą dopływ światła do pomieszczeń znajdujących się w pobliżu tarasu i ograniczą nasze dzienne nasłonecznienie. Przed podjęciem decyzji o wielkości markizy należy zwrócić uwagę na to, jak układa się cień w ciągu dnia i którą część tarasu chcemy zacieniać, a która nie.

Poszycie słabej jakości

Częstym błędem podczas zakupu markizy jest wybranie nieodpowiedniego poszycia o słabych parametrach technicznych. Tkanina markizy powinna być przede wszystkim szczelna, trwała i zapewniać ochronę przed promieniami UV oraz przegrzewaniem. Niestety poszycia sprzedawane w supermarketach lub miejscach o kiepskiej renomie nie zapewniają wysokiej jakości. Materiał na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie solidnego, jednak przy dłuższym użytkowaniu dostrzeżemy, że niska cena nie wzięła się z sufitu. Płowienie materiału, przepuszczanie promieni słonecznych, przeciekanie podczas deszczu, prucie i pojawienie się pleśni to główne grzechy źle dobranej tkaniny. Jak temu zapobiec? Wybierając się do sprawdzonego sprzedawcy, który współpracuje z najlepszymi producentami zadaszeń markizowych. Dobrej jakości poszycie nie musi kosztować krocie. Odpowiednio zabezpieczona markiza specjalnymi impregnatami pozwoli przedłużyć żywotność naszego poszycia i zapewni ochronę, jakiej oczekujemy.

Samodzielny montaż

Co prawda samodzielny montaż pozwoli nam zaoszczędzić koszty, ale istnieje ogromne ryzyko, że niewłaściwie zamontowana pokrywa może zagrozić domownikom i gościom. Szczególnie podczas silnych wiatrów lub deszczu markiza może nie podtrzymywać ładunku i zagrażać zdrowiu osób znajdujących się pod markizą lub w jej pobliżu. Dodatkowo niewłaściwie zamontowana markiza może nieprawidłowo zwinąć poszycie, a siłownik lub sam poszycie może ulec uszkodzeniu.

Ponadto podczas samodzielnego montażu markizy musimy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe podłączenie gniazdka elektrycznego. Wszelkiego rodzaju niepełnosprawności mogą być niebezpieczne dla osób przebywających na dachu.

Należy również zauważyć, że markizy to wytrzymałe osłony przeciwsłoneczne, które mogą ważyć ponad 50 kg. Ważne, aby montaż wykonywały co najmniej dwie osoby. Pamiętaj, że markiza to nie tania inwestycja na chwilę, ale zakup na wiele lat. Dlatego ważne jest, aby instalacja została przeprowadzona prawidłowo i zgodnie z przepisami bezpieczeństwa. Aby upewnić się, że montaż markizy został wykonany profesjonalnie, solidna konstrukcja i sprawne gniazdko elektryczne, montaż najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej firmie posiadającej doświadczenie i niezbędny sprzęt do naprawy markizy, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej promocji na markizy – 25% .

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

rolety rzymskie katowice

Roleta rzymska na miarę

Rolety rzymskie robione na miarę dodadzą Twoim wnętrzom niepowtarzalnego nastroju, zgodnie ze wzornictwem współczesnych trendów. W zależności od Twoich potrzeb uszyjemy dla Ciebie rolety z

Czytaj więcej »