Rolety okienne bez wiercenia

rolety dzień noc

Planujesz montaż rolet do okna?

Chronią pomieszczenie przed nadmiernym wnikaniem promieni słonecznych, zapewnią poczucie prywatności i staną się efektowną dekoracją domu lub biura. Nowoczesne rozwiązania są nie tylko eleganckie, trwałe oraz funkcjonalne, ale i proste w montażu. Gdy nie chcesz wiercić otworów w ścianie, suficie lub ramie okiennej, możesz wybrać rolety bezinwazyjne za pomocą specjalnych uchwytów lub kleju, który możemy zmyć jeżeli zdemontujemy rolety. Na rynku jest dostępnych wiele wersji rolet, które możesz zakupić również w naszym salonie TOMŻAL Katowice.

Rolety bez wiercenia – na czym polega ich montaż?

Rolety w kasecie czy bez kasety wcale nie trzeba przykręcać do otworów w ścianie, suficie lub ramie okiennej. Producenci proponują obecnie szeroki wybór rozwiązań, które pozwolą Ci uniknąć wiercenia. Na rynku dostępne są rolety bezinwazyjne. Ten sposób montażu stosowany jest również przy dekoracyjnych roletach rzymskich roletach materiałowych (ekranowych).

Rolety bezinwazyjne są idealnym rozwiązaniem, gdy nad oknem nie ma przestrzeni, która pozwalałyby przykręcić element mocujący system. Rozwiązanie to możemy wykorzystać również w każdym przypadku, gdy nie chcemy naruszać konstrukcji muru lub ramy okiennej. Montaż bezinwazyjny jest szybki i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Osłony można przykleić lub zamocować na specjalnych uchwytach dołączonych do systemu.

Rolety przyklejane do ramy okna

Rolety przyklejane to sposób na szybki i dokładny montaż osłony okiennej.
W naszym sklepie znajdziesz rolety dzień/ noc bezinwazyjne, które przykleja się do okna. Pierwszym krokiem jest dokładne odtłuszczenie fragmentu okna, na który mają być naklejone elementy osłony (prowadnice i kaseta). Do zestawu dołączona jest chusteczka nasączona środkiem do odtłuszczania okna, gdy nie jest ona dostępna wraz z roletą, wystarczy wykorzystać ściereczkę nasączoną acetonem). Następnie należy przyłożyć miejsce montażu na środku ramy okiennej – tak, aby tkanina zachodziła równo na prawą i lewą stronę. Kolejnym krokiem jest przyklejenie po bokach prowadnic. Założenie ograniczników położenia rolety na łańcuszek operacyjny zagwarantuje sprawne działanie osłony. Dzięki czemu mamy zakończone prace montażowe.

Rolety wieszane na okno

Rolety materiałowe bez wiercenia dostępne są w wersji ze specjalnymi uchwytami, które wystarczy założyć na okno. Takie rozwiązanie stosowane jest m.in. przy wielu roletach wolnowiszących, roletach typu dzień i noc, roletach rzymskich i austriackich czy plisach okiennych. Konstrukcja posiada stabilne zaczepy, które wystarczy zawiesić na ramie okiennej. Cieniutkie uchwyty nie przeszkadzają przy otwieraniu i zamykaniu okna.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym salonem TOMŻAL Katowice. Zapewniamy dojazd do: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Siewierz, Piekary Śląskie, Bieruń i wiele innych.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty