Jaką roletę wybrać do sypialni

Rolety mają szczególne znaczenie w pomieszczeniach takich jak sypialnia, stoją na straży prywatności i zapewniają idealny stopień zaciemnienia pomieszczenia. Rolety to również gustowny element dekoracyjny i świetnie komponują się z resztą wyposażenia.

Rolety w sypialni mają szczególne znaczenie, bo stoją na straży prywatności i zapewniają idealny stopień zaciemnienia pomieszczenia dla spokojnego snu. Dobrze, jeśli rolety stanowią też gustowny element dekoracyjny i komponują się z resztą wyposażenia. U nas dowiesz się, jakie rolety wybrać do sypialni by długo służyły oraz były wspaniałą dekoracją.

Rolety do sypialni

Jedną z najważniejszych funkcji rolet, to przede wszystkim ochrona przed wścibskimi spojrzeniami. Nic dziwnego w końcu każdemu zależy na prywatności w domowym zaciszu. Rolety na pewno umożliwiają odcięcie się od świata zewnętrznego oraz stworzenie przytulnego klimatu w pomieszczeniu. Znajdują jednak one jeszcze parę innych zastosowań.

Pozwalają na ograniczenie ilości światła w sypialni, dzięki czemu możliwy jest niezakłócony i spokojny sen. To szczególnie ważne dla tych osób, których okna wychodzą na oświetlone ulice czy witryny sklepów i galerii. Przynoszą przyjemny chłód w upalne dni. W pomieszczeniach w których okna są zasłonięte roletami, nie nagrzewają się tak mocno. Sprawdzą się również idealnie jako element dekoracyjny.

Funkcja wnętrza

Zdarza się, że część wypoczynkowa łączy się z pokojem dziennym, a nawet kuchnią. Wtedy warto stawiać na dużo bardziej uniwersalne typy rolet np. rolety dzień noc, które doskonale będą pomagać w wygodnym regulowaniu światła, w zależności od potrzeb i okoliczności.

Położenie sypialni

Do sypialni położonej od strony południowej będzie wpadało dużo więcej światła niż do pomieszczenia od strony północnej. Wybierając roletę, należy zwrócić uwagę m.in. na materiał wykonania, a czasem nawet na kolor. Warto by roleta była wtedy zaciemniająca lub posiadała „chłonny” materiał tkaniny, dzięki czemu będziemy mieć możliwość całkowitego zaciemnienia sypialni i spokojnego snu.

Aranżacja wnętrza

Roleta w sypialni musi być spójna z pozostałymi elementami wyposażenia. Powinna korespondować ze stylem pokoju oraz jego spójną kolorystyką. Kontrastowe kolory będą przykuwały uwagę ze stonowanym dopełnieniem, świetnie wpisującym się w klimat pomieszczenia.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i odwiedzenia naszego salonu TOMŻAL Katowice, gdzie podpowiemy oraz wspólnie dopasujemy rolety do Twojej sypialni.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

rolety dzień noc

Rolety okienne bez wiercenia

Planujesz montaż rolet do okna? Chronią pomieszczenie przed nadmiernym wnikaniem promieni słonecznych, zapewnią poczucie prywatności i staną się efektowną dekoracją domu lub biura. Nowoczesne rozwiązania

Czytaj więcej »

Promocja !!!