Jaką roletę wybrać do sypialni

Rolety mają szczególne znaczenie w pomieszczeniach takich jak sypialnia, stoją na straży prywatności i zapewniają idealny stopień zaciemnienia pomieszczenia. Rolety to również gustowny element dekoracyjny i świetnie komponują się z resztą wyposażenia.

Rolety w sypialni mają szczególne znaczenie, bo stoją na straży prywatności i zapewniają idealny stopień zaciemnienia pomieszczenia dla spokojnego snu. Dobrze, jeśli rolety stanowią też gustowny element dekoracyjny i komponują się z resztą wyposażenia. U nas dowiesz się, jakie rolety wybrać do sypialni by długo służyły oraz były wspaniałą dekoracją.

Rolety do sypialni

Jedną z najważniejszych funkcji rolet, to przede wszystkim ochrona przed wścibskimi spojrzeniami. Nic dziwnego w końcu każdemu zależy na prywatności w domowym zaciszu. Rolety na pewno umożliwiają odcięcie się od świata zewnętrznego oraz stworzenie przytulnego klimatu w pomieszczeniu. Znajdują jednak one jeszcze parę innych zastosowań.

Pozwalają na ograniczenie ilości światła w sypialni, dzięki czemu możliwy jest niezakłócony i spokojny sen. To szczególnie ważne dla tych osób, których okna wychodzą na oświetlone ulice czy witryny sklepów i galerii. Przynoszą przyjemny chłód w upalne dni. W pomieszczeniach w których okna są zasłonięte roletami, nie nagrzewają się tak mocno. Sprawdzą się również idealnie jako element dekoracyjny.

Funkcja wnętrza

Zdarza się, że część wypoczynkowa łączy się z pokojem dziennym, a nawet kuchnią. Wtedy warto stawiać na dużo bardziej uniwersalne typy rolet np. rolety dzień noc, które doskonale będą pomagać w wygodnym regulowaniu światła, w zależności od potrzeb i okoliczności.

Położenie sypialni

Do sypialni położonej od strony południowej będzie wpadało dużo więcej światła niż do pomieszczenia od strony północnej. Wybierając roletę, należy zwrócić uwagę m.in. na materiał wykonania, a czasem nawet na kolor. Warto by roleta była wtedy zaciemniająca lub posiadała „chłonny” materiał tkaniny, dzięki czemu będziemy mieć możliwość całkowitego zaciemnienia sypialni i spokojnego snu.

Aranżacja wnętrza

Roleta w sypialni musi być spójna z pozostałymi elementami wyposażenia. Powinna korespondować ze stylem pokoju oraz jego spójną kolorystyką. Kontrastowe kolory będą przykuwały uwagę ze stonowanym dopełnieniem, świetnie wpisującym się w klimat pomieszczenia.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i odwiedzenia naszego salonu TOMŻAL Katowice, gdzie podpowiemy oraz wspólnie dopasujemy rolety do Twojej sypialni.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty