Dlaczego rolety rzymskie są najlepsze?

Roleta rzymska firana

Rolety rzymskie mają nad innymi roletami ogromną przewagę. Są trwałe, łatwo je utrzymać w czystości, a ich obsługa jest… banalna. Poza tym….

 

… O ile zwykłe rolety materiałowe czyścimy raczej “na sucho” i po kilku latach zwyczajnie się ich pozbywamy, o tyle rolety rzymskie można bez problemu prać w pralce czy ręcznie. A później, gdy wymienimy materiał na nowy, stary można  wykorzystać w inny sposób.

 

Dzięki temu mogą przetrwać długie, długie lata, jak porządne zasłony i firany. Mocne, wytrzymałe, dobrej jakości tkaniny o wiele lepiej znoszą kilku(nastoletnie) użytkowanie i czyszczenie. I

 

Eko – słowo klucz

 

Mając na uwadze fakt żywotności rolet rzymskich, można pokusić się o stwierdzenie, że to produkt, w pewnym sensie, ekologiczny. Albo pro-ekologiczny.

 

Nie są jednorazową zachcianką, wykonane są z mocnych, trwałych materiałów (systemy montażowe to w większości elementy metalowe). gdy materiał nam się znudzi, możemy go wykorzystać w inny sposób, szyjąc np. poszewki, zazdroski, lambrekiny czy inne elementy dekoracyjne.

 

Nic się nie może zmarnować. O pomysłach na powtórne wykorzystanie materiałów napisze

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty