Dlaczego rolety rzymskie są najlepsze?

Roleta rzymska firana

Rolety rzymskie mają nad innymi roletami ogromną przewagę. Są trwałe, łatwo je utrzymać w czystości, a ich obsługa jest… banalna. Poza tym….

 

… O ile zwykłe rolety materiałowe czyścimy raczej “na sucho” i po kilku latach zwyczajnie się ich pozbywamy, o tyle rolety rzymskie można bez problemu prać w pralce czy ręcznie. A później, gdy wymienimy materiał na nowy, stary można  wykorzystać w inny sposób.

 

Dzięki temu mogą przetrwać długie, długie lata, jak porządne zasłony i firany. Mocne, wytrzymałe, dobrej jakości tkaniny o wiele lepiej znoszą kilku(nastoletnie) użytkowanie i czyszczenie. I

 

Eko – słowo klucz

 

Mając na uwadze fakt żywotności rolet rzymskich, można pokusić się o stwierdzenie, że to produkt, w pewnym sensie, ekologiczny. Albo pro-ekologiczny.

 

Nie są jednorazową zachcianką, wykonane są z mocnych, trwałych materiałów (systemy montażowe to w większości elementy metalowe). gdy materiał nam się znudzi, możemy go wykorzystać w inny sposób, szyjąc np. poszewki, zazdroski, lambrekiny czy inne elementy dekoracyjne.

 

Nic się nie może zmarnować. O pomysłach na powtórne wykorzystanie materiałów napisze

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

zaslony zaciemniające

Zasłony na zimę oraz lato

Na rynku możemy znaleźć tkaniny o przeróżnych właściwościach i zastosowania od akustycznych, które nie przepuszczają dźwięków po te z właściwościami termoizolacyjnymi. Te ostatnie zyskują coraz

Czytaj więcej »

Promocja !!!