Plisy termoizolacyjne na zimę

Plisy wybierane są najczęściej latem, kiedy silne światło słoneczne wpadające do pomieszczenia przeszkadza w codziennych czynnościach i zagraża komfortowi mieszkania w domu lub mieszkaniu. Należy jednak pamiętać, że wybór odpowiednich zasłon wpływa na ich funkcjonalność przez cały rok. Jaka jest główna zaleta korzystania z rolet zimą? Po pierwsze, oszczędza ciepło i pieniądze. Nawet węższe okna nie zapewniają 100% ochrony przed ucieczką ciepła z pomieszczenia. Warto wiedzieć, że straty ciepła przez okno to czynnik, który negatywnie wpływa na bilans cieplny domu. Dlatego warto nieco wspomóc proces izolacji odpowiednimi rozwiązaniami. Najlepsze są zasłony wewnętrzne wykonane ze specjalnego materiału.

Plisy termoizolacyjne zapobiegają przepływowi ciepła z wewnątrz na zewnątrz. Dzięki temu utrzymywana jest optymalna temperatura pomieszczenia. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ oszczędność energii cieplnej zmniejsza potrzebę dogrzewania lokalu, a co za tym idzie również wyższych opłat. Oszczędza to więcej pieniędzy w budżecie domu na ogrzewanie. Należy pamiętać, że funkcja izolacji termicznej idzie w parze z ochroną przed światłem wpadającym z zewnątrz. W pogodne zimowe dni słońce może oślepiać. Dzięki plisą możesz skutecznie się przed tym zabezpieczyć. Zimą plisy chronią również przed wzrokiem ciekawskich z zewnątrz – jesienią i zimą więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach oświetlonych sztucznym światłem.

Dlaczego warto wybrać plisy?

Wybierając plisy termoizolacyjne, trzeba wiedzieć, że charakteryzują się one pełnym zaciemnieniem. Materiał pokryty jest specjalną powłoką, która w 100 procentach zatrzymuje promienie słoneczne. To najlepszy wybór, by stworzyć komfortowe warunki do spania, odpoczynku. Sprawdzą się we wszystkich tych pomieszczeniach, do których nocą wpada też mocne światło z ulicznych latarni. Plisy termo skutecznie zaoszczędzą zimą energię cieplną. Materiał doskonale przylega, a roleta utrzymuje się w konkretnej pozycji. Tkanina, z której powstają plisy, jest mocna i odporna na uszkodzenia.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty