Okna o nietypowych kształtach

plisy katowice, sosnowiec, chorzów, bytom tychy, dąbrowa górnicza, siewierzm, tarnowskie góry, oświęcim

Okna to jeden z najważniejszych elementów domu. Nie tylko decydują o tym, ile światła wpada do każdego pomieszczenia, ale także nadają wnętrzu charakteru i stylu. Aby nasze okna wyróżniały się spośród innych stworzono okna o różnych kształtach i rozmiarach. Popularne są okna ścienne skośne, ale też trapezowe, okrągłe, trójkątne, eliptyczne i łukowe.

Okna te wyglądają świetnie, ale ich dekorowanie może być problematyczne. Na szczęście jesteśmy po to, aby pomóc Ci naszymi usługami TOMŻAL Katowice. Zapewniamy kompleksowe doradztwo w zakresie montażu karniszy na zakrzywionych ścianach, skarpach i innych nietypowych kształtach, a także szycie zasłon i rolet rzymskich dostosowanych do kąta pochylenia. Przez lata zdobyliśmy doświadczenie w tworzeniu piękniejszych dekoracji do wielu miejsc.

Montując okno skośne należy pamiętać o niestandardowych wymiarach. Dlatego bardzo ważnym elementem jest prawidłowy pomiar – pomiar zarówno samego okna, jak i przestrzeni wokół niego. Pomiar tak nietypowego okna nie jest łatwy, dlatego nasze usługi rozpoczynamy od pomiaru. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego karnisza do wnęk. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy Państwu doradzić również w tej sprawie. W przypadku dużych okien o nietypowym kształcie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie KS, DS lub zasłon. Są dość płaskie, więc nadają się również do małych pomieszczeń. Dodatkowo można je dopasować do kształtu okna lub ściany. Zaletą drążków i karniszy jest również możliwość zastosowania zamka, który pozwala na utrzymanie zasłony po przekątnej w idealnym stanie i w wyznaczonym miejscu przez cały czas. W przypadku ścian zakrzywionych zalecamy stosowanie zakrzywionych szyn.

Największym problemem jest jednak sam dobór dekoracji okiennych, tak aby tworzyły elegancką jednolitą całość. Dlatego oferujemy Państwu szeroką gamę tkanin, dodatków, rozwiązań technicznych, a przede wszystkim porady.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty