Plisy do okna, jako alternatywa dla rolet

Plisy

Plisy są coraz bardziej popularny i chętnie kupowany produkt dekoracji stosowanych do okna. Żaluzje plisowane są alternatywą dla rolet, a do ich głównych zalet należy między innymi możliwość doboru stopnia przenikania światła przez materiał oraz dostosowania ich pozycji pionowej w oknie. 

Plisy do okna można w bardzo łatwy sposób zamontować, a w razie konieczności ściągnąć i wyczyścić. To dzięki tym unikatowym właściwością plisy stale zyskują na popularności. Zastosowanie mechanizmu plis „góra-dół” daje większe możliwości regulowania przesłonięć okiennych. 

Ze względu na różne właściwości dostępnych materiałów, plisy nadają się do wszelkiego rodzaju pomieszczeń.  Użycie odpowiednich tkanin może spełniać konkretne funkcje, na przykład odbijania promieni słonecznych, co sprawi, że idealnie udekorują okna w sypialni czy salonie. Przez łatwość ich czyszczenia sprawdzą się również w kuchni. Dodatkowym zabezpieczeniem żaluzji plisowanych w kuchni jest użycie tkanin trudnopalnych. 

Nowoczesnym rozwiązaniem jest system plis duo, którego funkcjonalność idzie w parze z nowoczesnym wyglądem. Działa on na zasadzie podobnej do rolet dzień noc. Na całość składają się dwa osobne materiały: jeden z nich przepuszcza światło całkowicie (dzień), a drugi je zatrzymuje (noc). Każdy element możemy przesuwać swobodnie po pionowej płaszczyźnie szyby – dzięki temu konkretną tkaniną zasłania się całość okna. Każdy materiał jest dobierany według gustu i preferencji klienta. 

Po profesjonalnie wykonane plisy do okna zapraszamy do naszego salonu w TOMŻAL Katowice 

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty