Moskitiera ze sklepu vs moskitiera na wymiar

Cóż, wracamy do tematu moskitier. Temperatura na zewnątrz przez cały dzień utrzymywała się na poziomie 20 stopni Celsjusza, a długoterminowe prognozy pogody sugerują, że wkrótce będzie jeszcze goręcej. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie „nieproszeni goście”, którzy pojawiają się przy otwartych oknach i balkonach.

Aktywność owadów w upalne dni to nie kwestia konieczności, aby przekonywał ją każdy, kto mieszka w pobliżu parku lub tylko obszaru zieleni, a dodatkowo okna mieszkania lub ich domu są na wschód i/lub południe okładzina. Muchy i komary uwielbiają upał, a najgorętszym miejscem są mieszkania, które wiosną i latem utrzymują wysokie temperatury. Okna wschodnie ogrzewają się od świtu, natomiast okna południowe utrzymują ciepło do późnego wieczora.

Klimatyzacja nas oczywiście ochłodzić, ale owady na zewnątrz, sprawa oczywista, tego nie odczuwają. I z dużym prawdopodobieństwem wykorzystają uchylone okno, by przedostać się do wnętrza mieszkania.

W takiej sytuacji montaż drzwi z moskitierą stał się koniecznością. Przeciwnicy „siatek okiennych” mogą oczywiście szukać innych rozwiązań: pułapek na owady zawieszonych przed oknami, „siatek” zainstalowanych w gniazdkach elektrycznych czy spirali dymu zniechęcających owady do zwiedzania naszego domu. Jak skuteczne są takie rozwiązania? To zależy. Mogą dawać bardzo dobre efekty, jeśli w okolicy jest mało owadów i często przychodzą do naszego mieszkania.

Pomyśl o moskitierach

Szybko dowiemy się, czy działa na naszych oknach . Nawet moskitiera „rzep”, najtańsza opcja (ale jednocześnie wymagająca ciągłej kontroli i poprawiająca jej utrwalenie, po wypuszczeniu w jednym miejscu) pozwoli nam ocenić, czy w domu występują problemy z owadami. został usunięty przynajmniej w części. Jeśli tak, to można by ścisnąć i zabezpieczyć moskitierę np. dwoma paskami z rzepami, a nie na jednym (ale i tak naprawa prawdopodobnie będzie potrzebna po wietrze) lub zainwestować w niestandardową moskitierę.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety zewnętrzne typu screen

Głównym przeznaczeniem rolet zewnętrznych Screen jest ochrona budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz nagrzewaniem się pomieszczeń. Zamontowane na dużych przeszklonych powierzchniach zapewniają wsparcie pracy klimatyzatorów, ograniczając tym samym

Czytaj więcej »