Roleta materiałowa z marketu – wady i zalety

rolety dachowe Katowice

Żaluzje materiałowe to nadal jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet okiennych. Nic więc dziwnego, że w marketach budowlanych można znaleźć ogromną liczbę takich produktów, różniących się zarówno kolorem, jak i rozmiarem. Teoretycznie każdy powinien być w stanie dostosować go do swoich potrzeb. Jak to działa w praktyce?

Kupujemy na oko?

Dopóki nasze okna mają standardowe rozmiary, zakupione rolety powinny do nich pasować. Wystarczy zmierzyć okno i wybrać odpowiedni produkt. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość samodzielnego montażu rolet i pewność, że pokryje ona całą szybę. Ale tutaj w zasadzie korzyść się kończy. W przeciwieństwie do rolet na zamówienie, rolety w supermarketach zazwyczaj nie posiadają rolki taśmy (która zabezpiecza rolety przed osadzaniem się kurzu na materiale) i nie mają przymocowanych do nich „prowadnic” szyby, w której rolka jest opuszczana . roleta jest włożona. W przypadku produktów z supermarketu dno rolet jest po prostu zwijane i dociążane, dzięki czemu materiał powinien pozostać na swoim miejscu (przynajmniej teoretycznie). W praktyce jednak silniejsze wiatry przy otwieraniu okna mogą powodować drgania tkaniny, a tym samym roleta nie może już pełnić swojej podstawowej funkcji. Gdy okno jest zamknięte i nie ma niebezpieczeństwa przeciągów, roleta równomiernie zasłoni okno. Jest to jednak rozwiązanie na chłodne dni – jednak latem wskazane jest od czasu do czasu klimatyzować pomieszczenie, a lejące się obrusy nie robią dobrego wrażenia, nie mówiąc już o praktyczności. ochrona przed słońcem.

W przypadku rolet na wymiar, osadzony w prowadnicach (pomiędzy zewnętrzną częścią okna a szybą) materiał, trzyma się równo – bez względu na to czy okno jest otwarte czy uchylone i bez względu na siłę wiejącego wiatru.

A co z jakością materiału?

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że rolety materiałowe w supermarketach są wykonane z materiałów kiepskiej jakości. Widać to w przedziale cenowym każdego produktu. Im droższa roleta, tym mocniejszy materiał. Tylko dlatego, że jesteśmy gotowi dużo zapłacić za rolety, najlepszym wyjściem będzie skontaktowanie się z firmą, która za zbliżoną cenę wyprodukuje rolety, które będą idealnie pasować do naszych okien. Skorzystamy również z dłuższej gwarancji – te w supermarkecie oferują średnio 2 lata gwarancji na swoje produkty, niezależnie od ceny.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

PLisy przecisłoneczne, termiczne

Plisy termiczne – to proste!

Żaluzje plisowane (plisy) coraz częściej są produktem wybieranym przez naszych klientów. Ich niewielkie rozmiary, wygoda użytkowania i funkcjonalność sprawiają, że stanowią o wiele lepszą alternatywę

Czytaj więcej »