Lamówki czyli wykończenia

Lamówka to skrawek materiału służący do obszywania, najczęściej brzegów tkaniny. Stosuje się ją z powodzeniem w bieżnikach, obrusach i kocach. Bardzo wiele gospodyń domowych kiedyś ratowało podniszczone rzeczy właśnie dodając lamówkę. Przede wszystkim dlatego, że materiały najbardziej niszczą się na brzegach. Nawet stary obrus obszyty nową lamówką może odzyskać swój dawny blask. Lamówki w estetyczny sposób wzmacniają także szwy. Często stosuje je przy eleganckich zasłonach, zabezpieczając ich brzegi przed niszczeniem.

Przyszywając lamówkę można to zrobić na klika sposobów. Ze szwem widocznym po obu stronach – to najszybszy sposób i często używany w przemyśle. Może być też szew po jednej stronie lub szew ukryty, który wymaga najwięcej wprawy, ale efekt końcowy jest zdecydowanie tego wart. Lamówki służą przede wszystkim do ozdobnego wykończenia brzegów w wyrobach tekstylnych.

Lamówka z powodzeniem może służyć również do obszycia firan, głównie tych z woalu. Fantazyjnie wykończona będzie z pewnością ozdobą każdego wnętrza i okna.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

Plisy Katowice

Plisy oraz duetki plisowane

Swoją popularność zawdzięczają funkcjonalności oraz łatwemu montażu, jak i demontażu, dzięki czemu łatwiej w utrzymaniu czystości tkanin zastosowanych w plisie. Rolety plisowane są mocowane na

Czytaj więcej »

Karnisze Elektryczne

Coraz częściej zasłony i firany sterowne pilotem budzą większe zainteresowanie i to nie tylko we wnętrzach hotelowych, salach konferencyjnych muzealnych i teatrach. Dziś karnisze elektryczne coraz częściej montowane są w

Czytaj więcej »