Konserwacja – żaluzje aluminiowe 

żaluzje aluminiowe  katowice, bytom, chorzów, tarnowskie góry, częstochowa, kraków, wisła, siewierz, dąbrowa górnicza, zawiercie, sosnowiec, oświęcim

Wpis z serii konserwacji osłon okiennych poświęcimy żaluzjom aluminiowym. Omówimy jak je wyczyścić, czego przy tym używać, a czego nie robić. Zaczynajmy.

Jak czyścić żaluzje aluminiowe?

Aluminium użyte do produkcji żaluzji będzie matowieć pod wpływem wilgoci, dlatego nie zaleca się zanurzania żaluzji w wodzie. Odkurzaj tradycyjnym odkurzaczem domowym, przetrzyj miękką wilgotną ściereczką i wypoleruj. Brzmi prosto, prawda? Jednak w rzeczywistości jest to dość pracochłonne. Dotarcie do każdego zakamarka wymaga finezji i precyzji.

Jeśli chodzi o odkurzanie, kurz jest po prostu zbierany przez odkurzacz z miękką szczotką. Wcześniej najlepiej upewnić się, że szczotka jest wolna od zanieczyszczeń, aby nie uszkodzić żaluzji.

Jednak do czyszczenia na mokro najlepiej użyć płynu do mycia szyb. Każdy szkiełko jest wycierane osobno, przed spryskaniem płynem. Tłumaczenie nie pozostawia śladu. Sama woda, jeśli nie zostanie dokładnie wytarta, jej kropelki wyschną. Do tego narzędzia najlepiej sprawdza się ściereczka z mikrofibry. Należy pamiętać o powtórzeniu tej czynności poprzez przekręcenie rolety w „lewą” stronę, tak aby nasza osoba niewidoma dobrze widziała z zewnątrz.

WAŻNE Aluminiowe żaluzje są dość delikatne, więc nie przyciskaj zbyt mocno lameli, aby uniknąć załamań i zagnieceń.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Lamówki czyli wykończenia

Lamówka to skrawek materiału służący do obszywania, najczęściej brzegów tkaniny. Stosuje się ją z powodzeniem w bieżnikach, obrusach i kocach. Bardzo wiele gospodyń domowych kiedyś ratowało podniszczone

Czytaj więcej »