Jakie tkaniny zastosować w obiektach użytkowych typu hotele?

Projektując wnętrza w obiektach takich jak hotele, małe hotele czy motele, należy zwrócić uwagę na kolor ścian, wygodne i funkcjonalne meble oraz ciekawe dodatki. Trzeba też pamiętać o doborze odpowiednich tkanin, które uzupełnią całe wnętrze. Wreszcie są one wykorzystywane do wyrobu poszewek na poduszki, pościeli, a także obrusów i zasłon. O czym więc pamiętać, aby wybrać odpowiednią tkaninę na wyposażenie hotelu?

Tkaniny w obiektach użytkowych — jakie powinny one być?

Wybierając tkaniny do hoteli i innych obiektów użyteczności publicznej, należy najpierw sprawdzić, czy posiadają one atest niepalności. Zastosowanie takich atestowanych materiałów znacznie zwiększa bezpieczeństwo klienta. Ważne jest również, aby materiały były dobrej jakości, ponieważ może to decydować o tym, czy tekstylia są przyjemne dla skóry i czy powodują podrażnienia skóry. Ta cecha jest ważnym czynnikiem przy wyborze tkanin na pościel, prześcieradła i poszewki na poduszki. Ponadto materiał musi być odporny na zużycie, tzw. „kulkowanie się” i brud. Dzięki temu jak najdłużej będzie pełnił swoje funkcje i będzie się świetnie prezentował. Jednak tkaniny hotelowe są nie tylko na pościel, ale istnieje wiele odmian do szycia serwetek, obrusów, zasłon i zasłon. Każda z nich powinna być plamoodporna i przyjemna w dotyku.

Dobrze, że materiał jest odporny na działanie promieni słonecznych. Oprócz walorów użytkowych, tkaniny użyte w hotelu muszą pełnić również funkcję dekoracyjną. Dlatego warto wybrać odpowiedni rodzaj materiału. Można zdecydować się na bawełnę, jedwab, len, welur czy żakard. Dany typ tkaniny powinien pasować do stylu, w jakim ma być zaaranżowane wnętrze. Dzięki odpowiednim tkaninom można danemu pomieszczeniu nadać niepowtarzalny klimat, więc warto poświęcić chwilę podczas ich wyboru.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Zasłony dźwiękochłonne

Jak powszechnie wiadomo, zasłony powinny oferować dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze – pięknie wyglądać. Wysokojakościowe zasłony powinny także blokować promienie słoneczne – kwestia indywidualna w

Czytaj więcej »
dekoracje okienne Katowice

Dekoracje okien w salonie

Dekoracje okien w salonie jest jednym z ważniejszych elementów wystroju. Bardzo szeroka oferta wszelkiego rodzaju dekoracji do okna pozwala stworzyć tysiące unikatowych wystrojów Twojego wnętrza. 

Czytaj więcej »