Dlaczego zawsze warto obejrzeć próbki materiałów?

Przy lekkich powiewach wiatru delikatnie się unoszą, przy słońcu, chronią a przede wszystkim, zdobią wnętrza, nadając im wyjątkowości i piękna – tak, to właśnie nasze firany, zasłony oraz rolety trafiają do Waszych mieszkań. Zanim jednak do tego dojdzie, musisz poznać próbki tkanin, które będziesz zamawiać do swoich dekoracji okiennych. Dlaczego to tak ważne?

Monitor i jego tajemnice – wpływ na kolor tkanin

Każdy monitor inaczej wyświetli dany produkt – zmiana będzie polegała głównie na przedstawieniu koloru. MacBook, iPad, HP czy inne urządzenia, każde z nich pokaże na ekranie coś zupełnie innego, dlatego zawsze sugerujemy, by decyzje o zakupie produktu zacząć od poznania na żywo próbek materiału czy to podczas pomiaru dokonywanego przez naszych montażystów czy w naszym salonie TOMŻAL Katowice.

Ponadto, oświetlenie pomieszczenia również wpływa na to, co widzimy, korzystając z laptopa lub komputera. Światło, które odbija się od ekranu załamuje, zniekształca kolor. Warto również wziąć pod uwagę zużycie tego typu urządzeń – z biegiem czasu wyświetlane odcienie też mogą ulegać znacznym zmianą.

Właściwa decyzja tylko dzięki próbkom tkanin

Zamawiając produkty w naszym salonie na pewno przedstawimy Tobie próbki materiałów które będziesz mógł wybrać i porównać z innymi na żywo.

Podczas dobierania odcieni warto zwrócić uwagę na strukturę, grubość oraz zaciemnienie tkaniny. Dzięki temu łatwiej zdecydujesz jaką rolę będzie odgrywać w twoim domu dany materiał – zasłony czy firany.

Co jeszcze warto zrobić? Najbardziej pomocne będzie porównanie materiałów w świetle okna. Jak światło wpływa na kolor i czy dobrze komponuje się z pozostałymi elementami wnętrza. Materiały te mogą inaczej się prezentować w jasnym miejscu oraz ciemnym. Pomieszczenia, w których brakuje światła dziennego, będą inaczej ukazywały kolory tkanin. To również musisz brać pod uwagę.

Spokojnie zastanów się nad wyborem właściwej tkaniny. Jeżeli masz jakieś pytania z przyjemnością Ci pomogą i doradzą co będzie pasować do Twojego wnętrza. Odwiedź nasz salon TOMŻAL Katowice.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty