Konserwacja moskitier ramkowych

Okna z moskitierą ramową, które są najmniej skomplikowane ze wszystkich systemów moskitier, nie wymagają dużej troski o bezawaryjną pracę przez wiele sezonów. Poniżej podsumowujemy najważniejsze zasady ich utrzymania w pełnej sprawności.

Najważniejszą zasadą jest usunięcie jej z okna przed czyszczeniem ekranu. Jeśli nie podejmiemy tego działania, możemy przypadkowo popchnąć lub uszkodzić siatkę. Usuń lub odwróć do góry nogami wszystkie haczyki mocujące ją do ramy. Nie spiesz się z ich ściąganiem, aby nie uszkodzić siatki.

Należy dostosować środek czyszczący i czym myjemy moskitierę używaną siatką. W rzeczywistości najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest mycie siatki czystą wodą (np. pod prysznicem lub w wannie). Nie myj siatki pod wysokim ciśnieniem i żrącymi środkami chemicznymi.

Nie należy wycierać siatki, ale jeśli zdecydujesz się to zrobić, bezwzględnie wyreguluj nacisk na siatkę, aby nie wypychał jej ze złącza, które trzymają ją w ramie.

Podczas montażu i demontażu należy uważać aby nie naruszyć konstrukcji moskitiery – nie przekrzywić profili, uszkodzić haczyków i przede wszystkim samej siatki. Zawsze przy okazji montażu moskitier można zapytać się montera jak właściwie zdjąć i założyć taką moskitierę samemu.

Moskitierę po oczyszczeniu należy pozostawić do wyschnięcia. Dopiero gdy będzie całkowicie sucha można ją ponownie zamontować na okno.

W naszym salonie TOMŻAL Katowice znajdziesz moskitiery najwyższej klasy, które będą wytrzymałe przez długie lata.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Jak czyścić plisy?

Plisy to modne i praktyczne osłony, które doskonale pasują nawet do okien o niestandardowych kształtach. Dzięki swojej harmonikowatowej budowie zapewniają łatwe użytkowanie oraz czyszczenie. Jednak

Czytaj więcej »