Konserwacja moskitier ramkowych

Okna z moskitierą ramową, które są najmniej skomplikowane ze wszystkich systemów moskitier, nie wymagają dużej troski o bezawaryjną pracę przez wiele sezonów. Poniżej podsumowujemy najważniejsze zasady ich utrzymania w pełnej sprawności.

Najważniejszą zasadą jest usunięcie jej z okna przed czyszczeniem ekranu. Jeśli nie podejmiemy tego działania, możemy przypadkowo popchnąć lub uszkodzić siatkę. Usuń lub odwróć do góry nogami wszystkie haczyki mocujące ją do ramy. Nie spiesz się z ich ściąganiem, aby nie uszkodzić siatki.

Należy dostosować środek czyszczący i czym myjemy moskitierę używaną siatką. W rzeczywistości najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest mycie siatki czystą wodą (np. pod prysznicem lub w wannie). Nie myj siatki pod wysokim ciśnieniem i żrącymi środkami chemicznymi.

Nie należy wycierać siatki, ale jeśli zdecydujesz się to zrobić, bezwzględnie wyreguluj nacisk na siatkę, aby nie wypychał jej ze złącza, które trzymają ją w ramie.

Podczas montażu i demontażu należy uważać aby nie naruszyć konstrukcji moskitiery – nie przekrzywić profili, uszkodzić haczyków i przede wszystkim samej siatki. Zawsze przy okazji montażu moskitier można zapytać się montera jak właściwie zdjąć i założyć taką moskitierę samemu.

Moskitierę po oczyszczeniu należy pozostawić do wyschnięcia. Dopiero gdy będzie całkowicie sucha można ją ponownie zamontować na okno.

W naszym salonie TOMŻAL Katowice znajdziesz moskitiery najwyższej klasy, które będą wytrzymałe przez długie lata.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Zasłony retro, stylowe, Katowice

Podwójne rolety rzymskie

  Rolety rzymskie cieszą się nieustającym powodzeniem. Ich funkcjonalność, efektowny wygląd i… tak, dokładnie, łatwość czyszczenia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się zastąpić nimi

Czytaj więcej »