Czy ekspozycja okna ma wpływ na wybór dekoracji okiennej?

Pomieszczenia z ekspozycją południową

Pokoje wychodzące na południe mają dużo słońca w ciągu dnia. Ogólnie bardzo przyjemne, ale też męczące w upalne lato. W takiej sytuacji zaleca się umieszczenie zasłon dziennych i nocnych, plis lub żaluzji, które można regulować na dowolną wysokość. W ten sposób dostosujesz konfigurację osłon do kąta padania promieni.

Jeśli sypialnia znajduje się po południowej lub zachodniej stronie budynku warto zastosować zasłony zaciemniające. Słońce zachodzące po południu lub świecące w ciągu dnia nie będzie tak denerwujące gdy będziesz chciał wcześniej iść spać lub zdrzemnąć się.

Pomieszczenia z ekspozycją północną

Pokoje z oknami wychodzącymi na północ są zwykle chłodniejsze niż reszta domu. Dlatego należy zadbać o to, aby zimą nie traciły ciepła szybciej. Przyczynią się do tego elektrycznie sterowane żaluzje aluminiowe. Stanowią doskonałą barierę termiczną, a jednocześnie zapewniają pewien stopień prywatności.

Pomieszczenia od wschodu i zachodu

Od wschodu i zachodu słońce wpada stosunkowo krótko, dlatego tylko rano i późnym popołudniem możesz potrzebować blokady przed promieniowaniem. Sporo możliwości konfiguracji zapewnią Ci np. refleksole albo żaluzje pionowe. Verticale częściowo przezierne czy transparentne nawet po całkowitym zaciągnięciu zapewnią dostęp do światła dziennego.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

Karnisze Elektryczne

Coraz częściej zasłony i firany sterowne pilotem budzą większe zainteresowanie i to nie tylko we wnętrzach hotelowych, salach konferencyjnych muzealnych i teatrach. Dziś karnisze elektryczne coraz częściej montowane są w

Czytaj więcej »
żaluzje drewniane katowice, bytom, chorzów, tarnowskie góry, częstochowa, kraków, wisła, siewierz, dąbrowa górnicza, zawiercie, sosnowiec, oświęcim

Żaluzje drewniane i bambusowe

Niektóre produkty, takie jakże żaluzje drewniane czyli żaluzje bambusowe wytworzone przez człowieka, wywodzą się z naturalnego surowca. Każdy taki uzyskany wyrób z drewna innymi słowy bambusa, zawsze ma swoją ilość w naturze i nierozdzielnie się z nią łączy.

Czytaj więcej »
rolety dzień noc

Rolety okienne bez wiercenia

Planujesz montaż rolet do okna? Chronią pomieszczenie przed nadmiernym wnikaniem promieni słonecznych, zapewnią poczucie prywatności i staną się efektowną dekoracją domu lub biura. Nowoczesne rozwiązania

Czytaj więcej »

Promocja !!!