Ja dbać o rolety?

Osłony okienne, w szczególności te jasne, po mimo stosowania impregnowanych materiałów po czasie niestety stają się one brudne. Jak zatem czyścić nasze rolety?

Najprostszym sposobem na odświeżenie rolet jest ich częste odkurzanie. Powinno to się wykonywać minimum raz w tygodniu, na niskich obrotach silnika – jeżeli jest taka możliwość. Do odkurzania rolet powinno się stosować końcówkę ze szczotką.

Usuwanie poważniejszych zabrudzeń

Rolety z różnych przyczyn mogą zostać poważniej zabrudzone. Owady, roślinność na parapetach lub po prostu codzienne użytkowanie powodują zabrudzenia rolet. Wtedy należy zastosować miękką ściereczkę namoczoną w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu. Rolet nie należy absolutnie mocno szorować, ponieważ w ten sposób możemy łatwo zniszczyć delikatną strukturę tkaniny.

Wyjątkiem są rolety rzymskie, które możemy spokojnie prac w pralce według zaleceń producenta materiałów.

Niezależnie od tego czy dekoracja okienna była zabrudzona mocniej, czy też wymaga po prostu odkurzenia, warto zachować jej regularną czystość. Dzięki dbaniu o czystość rolet, przez długie lata będą one służyły przez długie lata.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty