Jaką markizę tarasową wybrać?

Markizy tarasowe to jeden z najnowszych trendów naszych balkonów, tarasów oraz werand. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, które nie tylko ochronią nas przed nadmiarem słońca w przylegających pomieszczeniach, ale także nas w czasie wypoczynku. Markizy również poprawiają estetykę i dodają charakteru. Pojawia się pytanie jaką markizę wybrać, aby była funkcjonalna, zgodna z otoczeniem, gdzie ma być zamontowana i pasująca do tarasu.

Ogromne znaczenie przy trwałości, a także naszej wygody użytkowania ma sposób montażu i ochrony markizy. Możemy rozróżnić tutaj podział na:

– Markizy bez kasety – nie posiadają ochrony w której byłby schowany materiał w czasie złych warunków atmosferycznych. Markizy bez kasety to najprostsze i najtańsze rozwiązanie dostępne na rynku. Jest to sezonowe rozwiązanie, które się demontuje na koniec sezonu pozostawiając metalowe mocowania.

– Markizy z kasetą – to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań dostępnych na rynku, a za razem najbardziej funkcjonalne. Markiza po zwinięciu chowa się całkowicie do kasety dzięki czemu jest zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi przez cały rok.

Markizy mogą być zwijane manualnie lub elektrycznie to pierwsze rozwiązanie traci aktualnie swoją popularność, przez swoją nieporęczność oraz ciężkość operowania.

Markizy dostępne w salonie TOMŻAL Katowice:

  • Markiza Corsica jest to konstrukcja lakierowana proszkowo, dzięki czemu chroni elementy metalowe przed korozją. Ten model posiada wyłącznie napęd elektryczny z możliwością zastosowania oświetlenia led.
  • Markiza Palladio to numer jeden w śród naszych klientów. Konstrukcja jest malowana proszkowo, a kaseta jest dodatkowo wzmacniana. Możemy zamontować w niej napęd ręczny lub automatyczny. Do wyboru oprócz szerokiej gamy tkanin mamy również 3 rodzaje falban.
  • Markiza Australia to prosta konstrukcja markizy bez kasety umożliwiająca zamontowanie sterowania elektronicznego.
  • Markiza Jamajka to kolejny model markiz dostępny w naszym salonie. Oprócz szerokich możliwości tkaniny mamy również wybór 3 falban. Istniej też możliwość zwijania markiz ręcznie za pomocą korby lub elektronicznie.

Na wszystkie markizy zakupione w TOMŻAL Katowice dajemy 2 lata gwarancji. Kasety mogą być dobrane do koloru elewacji dzięki czemu pozostawia estetyczny wygląd. Teraz w naszej ofercie mamy zniżki do – 40% na wybrane modele markiz. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty