Czyszczenie i konserwacja tkaniny markizowej

Markizy to jedne z najpopularniejszych osłon zewnętrznych, które skutecznie chronią przed słońcem i lekkim deszczem na tarasie lub balkonie. Zakup wysokiej jakości materiału markizy, odpornego na czynniki atmosferyczne zapewni długie użytkowanie przez wiele lat. Aby jednak zachować oryginalny wygląd i właściwości markizy jak najdłużej warto poznać sposoby czyszczenie i jej konserwacji.

Poniżej prezentujemy 6 zasad czyszczenia i konserwacji markiz:

1.  Dobrze zamontowana rama markizy powinna być zamontowana tak, aby tkanina markizy była maksymalnie naciągnięta. Dzięki temu, nie tworzy się kieszeni wodna podczas opadów deszczu.

2.   Podczas wiatru, powinniśmy pamiętać o złożeniu markizy. Aktualnie powodzeniem cieszą się systemy automatyczne dzięki specjalnemu czujnikowi wiatru markiza sama się zwija zapewniając odpowiednią izolację od czynników atmosferycznych.

3.   W przypadku lekkich opadów deszczu, markiza może zostać rozwinięta, należy jednak pilnować, aby wilgotny materiał markizy nie był zwinięty do czasu aż nie będzie suchy.

4.   Standardowa konserwacja polega na usunięciu wszystkich cząsteczek brudu za pomocą odkurzacza i przeczyszczeniu tkaniny zwilżoną ściereczką.

5.   W przypadku tłustych plam i odcisków palców na markizie, zalecamy użycie wody z delikatnym detergentem najlepiej mydłem.

6.   UWAGA!! Do czyszczenia poszycia markizy nie należy używać mocnych detergentów i innych środków chemicznych.

Stosując się do powyższych zasad przedłużysz żywotność i świetny wygląd swojej markizy. W naszym salonie TOMŻAL kupisz markizy tarasowe z montażem i dojazdem do: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Siewierz, Piekary Śląskie, Bieruń i wiele innych.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

zaslony zaciemniające

Zasłony na zimę oraz lato

Na rynku możemy znaleźć tkaniny o przeróżnych właściwościach i zastosowania od akustycznych, które nie przepuszczają dźwięków po te z właściwościami termoizolacyjnymi. Te ostatnie zyskują coraz

Czytaj więcej »