Jakie rolety na okno balkonowe sprawdzą się najlepiej? O to nasze propozycje.

Jakie rolety na okno balkonowe wybrać? Rolety na drzwi balkonowe mają być nie tylko dekoracją, ale też charakteryzować się wyjątkową funkcjonalnością. Mnogość pomysłów na przysłonięcie okna balkonowego może przyprawiać o zawrót głowy. Nie wiesz, od czego zacząć? Zapraszamy zatem na przegląd naszych propozycji.

Jakie rolety na okno balkonowe wybrać?

Zanim zdecydujesz o materiale, stylu i kolorze rolet na okno balkonowe, zastanów się nad funkcjami, jakie powinny spełniać. Muszą one przede wszystkim:

  • skutecznie osłaniać przed słońcem,
  • umożliwiać bezproblemowe otwieranie okien balkonowych,
  • charakteryzować się łatwym montażem,
  • być łatwe w utrzymaniu w czystości,
  • umożliwiać regulowanie ilości światła przenikającego do pomieszczeń.

1. Rolety na drzwi balkonowe dzień noc

Rolety na drzwi balkonowe mogą się sprawdzić zarówno w dekoracji wnętrza, jak i w kontroli dopływu światła dziennego. Ten ostatni czynnik dodatkowo ułatwią rolety na drzwi balkonowe dzień noc. Umożliwiają one dowolną regulację stopnia przepuszczania światła bez konieczności podnoszenia rolety. Składają się z poziomych pasów – zaciemniających i przepuszczających światło na zmianę.

2. Plisy na drzwi balkonowe

Plisy na drzwi balkonowe są chętnie wykorzystywanym sposobem na osłonę od słońca. Gwarantują estetyczne zaciemnienie wnętrza, a dodatkowo pięknie prezentują się na dużych powierzchniach. Harmonijkowy układ plisy, która równomiernie zwijają się na całej powierzchni, umożliwia dowolne kreowanie osłony okna balkonowego. Rolety plisowane możesz rozwinąć zarówno od góry, jak i od dołu okna, i dowolnie regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Bezinwazyjny montaż umożliwia bezproblemowy dostęp do klamki i nie będzie utrudniał przemieszczania się pomiędzy wnętrzem domu, a balkonem.

3. Rolety na okno balkonowe dzielone

Drzwi balkonowe z poprzeczkami, które poprawiają sztywność szyby, mogą się okazać niemałym wyzwaniem w aranżacji przestrzeni okiennej. W ich przypadku nie wszystkie osłony zdadzą egzamin. Najlepiej sprawdzą się w kasetach z montowanymi prowadnicami. Zamontowanie na drzwiach balkonowych rolet z kasetami to najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, bo będziesz mógł osobno sterować każdą z nich.

Okno balkonowe jest niesamowicie wdzięczną strefą wnętrza, za pomocą której możesz kreować przestrzeń. W naszym salonie TOMŻAL Katowice z chęcią pomożemy i doradzimy jakie ozdoby okienne wybrać na Twoje okno balkonowe.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Markiza, a może pergola?

Posiadając tarasy, najczęstszym problem jest nadmierne ich nasłonecznienie. Często wtedy zastanawiamy się nad zakupem markizy tarasowej lub pergoli. Co jednak najlepiej wybrać? Kiedy lepiej sprawdzi

Czytaj więcej »