Co warto wiedzieć o zasłonach?

Jeśli zapytasz dekoratorów, jakie akcesoria mogą uzupełnić Twój pokój, większość z pewnością odpowie zasłony. To prawda, ale tylko wtedy, gdy dobrane są odpowiednie zasłony do Twojego wnętrza. Jeśli chodzi o wybór odpowiednich zasłon okiennych, jest to kwestia koloru, materiału i długości, a także wykonania na zamówienie w porównaniu z gotowymi zasłonami. Przy tak wielu decyzjach może wydawać się przytłaczające. 

Twoje zasłony mogą stać się elementem wyrazu wnętrza oraz dobrego gustu domowników. Wybierz zasłony z odważnymi wzorami i kolorami, aby stworzyć unikatowy wystrój w swojej przestrzeni. Działa to szczególnie w małych przestrzeniach z białymi lub neutralnymi ścianami. Baw się kolorem i używaj podobnych tonów, aby zachować spójność. 

Zasłony powinny zapewniać prywatność, a nawet blokować światło. Zasłony z materiału zaciemniającego są wystarczająco grube, aby blokować trochę światła, co jest przyjemne, gdy masz na przykład drzemiące dzieci. Ważne, aby Twoje zasłony miały odpowiednią długość i szerokość. Dłuższe zasłony na pewno dodadzą wielkości pokojowi oraz przestrzeni. Krótsze zasłony natomiast dadzą więcej unikatowego charakteru.

Zasłony w większości materiałów można prać w pralce, należy jednak pamiętać, aby nie stosować wybielaczy. To prosta czynność, która pomoże w utrzymaniu zasłon w czystości i bez kurzu. Warto jednak przed zakupem upewnić się czy można daną tkaninę prać w pralce.

W naszej firmie TOMŻAL Katowice jakość jest na najwyższym poziomie, a różnorodność kolorów i wzorów jest bezkonkurencyjna. Warto odwiedzić nasz salon i przekonać się samemu mając do wyboru prawie 10 000 materiałów. Zapraszamy!

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety w kasecie

Rolety w kasecie to najbardziej praktyczny, a przez to najczęściej wybierany system zaciemniania pomieszczeń. Rolety w kasecie w przeciwieństwie do rolet wolnowiszących, materiał można zwinąć

Czytaj więcej »

Lamówki czyli wykończenia

Lamówka to skrawek materiału służący do obszywania, najczęściej brzegów tkaniny. Stosuje się ją z powodzeniem w bieżnikach, obrusach i kocach. Bardzo wiele gospodyń domowych kiedyś ratowało podniszczone

Czytaj więcej »