Zasłony dźwiękochłonne

Jak powszechnie wiadomo, zasłony powinny oferować dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze – pięknie wyglądać. Wysokojakościowe zasłony powinny także blokować promienie słoneczne – kwestia indywidualna w jak dużym stopniu. Czy zasłony mogą być również dźwiękochłonne? Pewnie – w tym artykule przekażemy Wam wszystko to, co powinniście widzieć o idealnym materiale na zasłony akustyczne.

Na zasłony dźwiękochłonne stosuje się tkaninę możliwie strukturalną. Wszelkie mikroskopijne nierówności oraz przestrzenie między poszczególnymi nitkami materiału (“pory”) będą mile widziane. Jakie materiały sprawdzą się najlepiej? Wszelkie plusze (np. welur) – poszczególne nitki materiału układają się zróżnicowanie, co widać w charakterystycznym dla weluru efektu cieniowania. Świetnie sprawdzą się także cieńsze tkaniny żakardowe – grubość tkaniny w tym przypadku nie ma takiego znaczenia, liczy się jej struktura. W przypadku akustycznych zasłon dźwiękochłonnych, od zewnętrznej strony często stosuje się podszewkę. Z racji tego, że dźwiękochłonność dotyczy pochłaniania dźwięków rozchodzących się od wewnątrz pomieszczenia, najważniejsza jest wewnętrzna warstwa zasłony, a zatem ta od strony użytkownika.

Kiedy zdecydować się na zasłony akustyczne dźwiękochłonne?

Ruchliwa ulica, mieszkanie w centrum miasta, plac zabaw tuż pod oknem, głośny pies sąsiadów… Każdy z nas ma swój powód, który motywuje go do odizolowania się od zewnętrznych dźwięków. Trójwarstwowa budowa zasłon akustycznych, może znacząco ograniczyć dopływ niechcianych odgłosów z zewnątrz. Zewnętrzna warstwa w postaci tkaniny dźwiękochłonnej pochłania dźwięki, środkowa warstwa tkaniny natomiast je skutecznie blokuje. Ostatnia warstwa zasłony – dekoracyjna – odpowiada za walory estetyczne, które będą cieszyć nasze oczy podczas codziennego funkcjonowania.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty