Zasady czyszczenia i konserwacji tkanin markizy

Markizy to jedne z najpopularniejszych osłon zewnętrznych, które skutecznie chronią przed słońcem na tarasie, bądź balkonie. Zakup wysokiej jakości materiału poszycia markizy, odpornego na czynniki atmosferyczne zapewni długie użytkowanie przez lata. Aby jednak zachować oryginalny wygląd i właściwości markizy jak najdłużej warto poznać kilka zaleceń, jak dbać i konserwować tkaniny markizowe.

1.   Podczas silnego wiatru, jeżeli nie posiadamy czujnika wiatru powinniśmy jak najszybciej złożyć markizę.

2.   W przypadku opadów lekkiego deszczu, markiza może zostać rozwinięta, należy jednak pilnować, aby przy silniejszych opadach zwijać markizę i żeby materiał zwijany nie był wilgotny. Gdy tylko to możliwe rozwiń markizę, w celu wyschnięcia tkaniny.

3.   Płótna markizowe posiadają specjalne wykończenie, które spowolni brudzenie się tkaniny. Jest to ogromna zaleta, biorąc pod uwagę smog i kurz.

4.   Standardowa konserwacja tkaniny markizowej polega na usunięciu wszystkich cząsteczek brudu i deszczu za pomocą odkurzacza, ścierki namoczonej w wodzie najlepiej ze zwykłym mydłem oraz ewentualnemu szczotkowaniu tkaniny.

5.   W przypadku tłustych plam i odcisków palców na markizie, zalecamy użycie wody z mydłem.

6.   Gdy na naszej tkaninie pojawiły się smugi po wodzie, należy dokładnie wytrzeć tkaninę i delikatnie przetrzeć powierzchnię wilgotną szmatką.

7.   UWAGA!! Nigdy do czyszczenia tkaniny markizowej nie należy używać detergentów i innych środków chemicznych.

Stosując się do tych prostych zasad materiał markizy tarasowej dłużej zachowa swój piękny wygląd, a warstwy chroniące przed promieniowaniem UV i wilgocią swoje właściwości.  

Jeżeli nadal szukasz swojej markizy na balkon lub taras, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz salon TOMŻAL Katowice, gdzie na własne oczy będziesz mógł przekonać się jak wygląda i funkcjonuje markiza. Zapraszamy.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty