Jakie rolety do wnętrza typu loft?

Tworząc wnętrze w klimacie typu loft, trzeba zadbać o odpowiednią dekorację okna. Często nasi klienci pytają – jakie przesłony okienne wybrać, by stworzyć spójny wystrój z reszta elementów wnętrza.

Najbardziej stylowym wyborem będzie roleta dzień – noc w kolorze czarnym lub szarym. Naprzemienne pasy, które tworzy tkanina będą idealnie.

W szeroko dostępnej gamie rolet pojawiły się również materiały drewnopodobne. W tego typu roletach pasy materiałowe są utkane z różnych odcieni przędzy tworząc coś na wzór drewna. Mimo że mają one prostą formę ich unikatową strukturę, która pozwala na bardziej surową stylizację łączącą się idealnie z drewnianymi elementami wystroju.

Doskonałym rozwiązaniem na powiększenie pomieszczenia loftowego będzie zastosowanie rolety wolnowiszącej dzień noc montowanej na ścianie lub do sufitu. Tego typu roleta w stylu loft optycznie powiększy okno i doda wnętrzu przestronności.

A może plisa?

Plisy, jak najbardziej będą odpowiednie do wnętrz utrzymanych w duchu loftowym. Rolety plisowane to bardzo minimalistyczna osłona okienna, dzięki czemu wręcz perfekcyjnie wpisują się w założenia stylu loft. Należy pamiętać o dobraniu do okna najlepiej tkaniny matowej, która powinna być dopasowana kolorystycznie do innych elementów występujących we wnętrzu. Zawłaszcza w odcieniu szarości czy czerni.

Do wyboru mamy też plisy zaciemniające, które pomogą również w łatwy sposób zmienić przestrzeń dzienną, na wyciszającą sypialnię, odcinając dopływ światła z zewnątrz. Jest to szczególnie istotne w loftowych mieszkaniach urządzonych na jednej dużej przestrzeni, gdzie strefy dzienna, do pracy czy wypoczynkowa są oddzielone wyłącznie symbolicznie.

Co z roletą rzymską?

Rolety rzymskie to kolejny dobry pomysł na roletę we wnętrzu loft. Cechują się one prostotą i dyskretnym urokiem, a uzyskany efekt aranżacyjny to zasługa symetrii swobodnych falban. Najlepiej postawić na tkaniny z gładką fakturą, pozbawioną wzorów o stonowanej barwie. Choć we wzorcowych loftowych aranżacjach okna z reguły pozostają odsłonięte, rzymska roleta pozwoli na zapewnienie odrobiny prywatności, a tym samym komfortowe funkcjonowanie we własnych czterech ścianach.

Wiele zdjęć i prezentacji mieszkań należy traktować jedynie, jako wzorzec, który możemy urozmaicić według własnego uznania. W dekoracjach okiennych najlepiej sprawdza się rolety oraz plisy, które nadają mieszkaniu przytulny charakter i eliminują pogłos, który powstaje pustych przestrzeniach okiennych

Zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem dekoracji okiennych TOMŻAL Katowice i skontaktuj się z naszymi dekoratorami, którzy z przyjemnością doradzą i pomogą wybrać idealne dekoracje okienne do Twojego mieszkania typu loft.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

Zasłony retro, stylowe, Katowice

Podwójne rolety rzymskie

  Rolety rzymskie cieszą się nieustającym powodzeniem. Ich funkcjonalność, efektowny wygląd i… tak, dokładnie, łatwość czyszczenia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się zastąpić nimi

Czytaj więcej »

Promocja !!!