Tkaniny na zasłony

Wnętrze można stylizować nie tylko przy pomocy mebli, dekoracji, ale również ozdób okiennych. W zależności od wyboru faktury, koloru zasłon czy firan, przestrzeń będzie wyglądać zupełnie inaczej.

W przypadku zasłon, przy ich wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na gęstość tkaniny – im będzie grubsza tym pomieszczenie będzie bardziej zaciemnione. By ochronić pomieszczenie przed słońcem należałoby wybrać welur, welwet bądź aksamit. Grubymmi materiałami są również mora, żakard, tafta. Mocniejsze materiałowo zasłony będą ładnie wyglądać w dużych przestrzeniach, w mniejszych należy z nimi uważać, by optycznie nie pomniejszyć pokoju. Odpowiednia aranżacja całego pomieszczenia może sprawdzić, że „toporność” grubych zasłon stanie się atutem wnętrza.

Jeżeli zasłony mają pełnić w pomieszczeniu tylko funkcję dekoracyjną to lepiej sprawdzą się materiały cieńsze, takie jak tiul, woal, szyfon – niesamowicie cienkie i dostojne, pięknie będą się prezentować w eleganckich wnętrzach. Popularne są również zasłony wykonane z satyny, która z jednej strony jest matowa, a z drugiej połyskuje. Jeśli wybór padnie na satynę kreszowaną to odejdzie obowiązek prasowania takich zasłon, gdyż materiał ten ze względu na swoją fakturę nie gniecie się.

W naszym salonie TOMŻAL Katowice znajdziesz wiele tkanin i wzorów, które dopasujesz do swojego wnętrza. Zapraszamy do kontaktu z nami!

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

Żaluzje Drewniane

Żaluzje to niewątpliwie największy trend minionej epoki, który kojarzy nam się z białymi, szarzejącymi lamelami, które często ulegały zniszczeniu i nie były zbyt okazałe. Dzisiaj

Czytaj więcej »
rolety dzień noc

Rolety okienne bez wiercenia

Planujesz montaż rolet do okna? Chronią pomieszczenie przed nadmiernym wnikaniem promieni słonecznych, zapewnią poczucie prywatności i staną się efektowną dekoracją domu lub biura. Nowoczesne rozwiązania

Czytaj więcej »