Rolety Rzymskie i aranżacje wnętrza

Okna wykończone roletą rzymską to jedne z najelegantszych sposobów na dekorację okna. Rolety rzymskie są wykonane w innej technologi niż powszechnie stosowane rolety kasetowe. Są one tworzone z delikatnych tkanin, których pełnią funkcję firany lub zasłony. Rolety rzymskie polecone są zarówno do salonów, kuchni, jak i pomieszczeń biurowych. Wzornictwo, różnorodność materiału i faktur i duża ilość kolorów pozwala dobrać model rolet rzymskich idealnie do naszego wnętrza. Na rynku są dostępne rolety zarówno z falbaną jaki i bez.

DLACZEGO ROLETY RZYMSKIE ?

Za roletami rzymskimi przemawia na pewno ich oryginalny i klasyczny wygląd. Jak żadne inne dekoracje okienne pasują niemal do każdego wnętrza. Idealnie sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Możliwość wyboru mechanizmu sznurkowego lub koralikowego powoduje, że chętnie rolety rzymskie wykorzystywane są w w aranżacjach salonów czy kuchni. Różnorodność tkanin i wzorów powoduje, że możemy je dobierać według uznania i dopasować do wielu elementów wystroju.

NIE CHCĘ FIRANEK – CO ZAMIAST NICH?

Dla osób którzy nie chcą mieć w swoim domu firan i karniszy, roleta rzymska sprawdzi się w 100%. Jednak należy pamiętać, że zaleca się, aby dobierać grubość i rodzaj tkaniny do rolety rzymskiej do funkcji pomieszczenia, w którym będą one zamontowane:

  • do sypialnia – zaleca się grubsze i cięższe materiały, które będą ograniczać dostęp światła do wnętrza sypialni. Zaciemniona sypialnia sprzyja wypoczynkowi, stwarza atmosferę relaksu, oraz umożliwia spokojny sen w ciągu dnia.
  • do pokoju dziennego, salonu – dobrze sprawdzą się półprzezroczyste rolety rzymskie, które spokojnie można łączyć ze zasłonami oraz firanami.
  • do pokój dziecięcy – tu z pewnością warto postawić na pastele i motywy baśniowe. Kiedy dzieci zaczną dorastać zawsze można zmienić samą tkaninę, przez co oszczędzamy pieniądze.

Wybierając rolety rzymskie, musimy zwrócić uwagę na kolor i przepuszczalność światła. Źle dobrany model rolety rzymskiej może sprawić, że pomieszczenie będzie ponure i smutne, nawet mimo zastosowania żywych kolorów ścian czy dodatków. Dodatkowo stosując odpowiednie wykończenie rolety, możemy stworzyć niezwykle interesujące, efektowne aranżacje okienne.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym salonem TOMŻAL Katowice. Zapewniamy dojazd do: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Siewierz, Piekary Śląskie, Bieruń i wiele innych.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty