Rolety Rzymskie i aranżacje wnętrza

Okna wykończone roletą rzymską to jedne z najelegantszych sposobów na dekorację okna. Rolety rzymskie są wykonane w innej technologi niż powszechnie stosowane rolety kasetowe. Są one tworzone z delikatnych tkanin, których pełnią funkcję firany lub zasłony. Rolety rzymskie polecone są zarówno do salonów, kuchni, jak i pomieszczeń biurowych. Wzornictwo, różnorodność materiału i faktur i duża ilość kolorów pozwala dobrać model rolet rzymskich idealnie do naszego wnętrza. Na rynku są dostępne rolety zarówno z falbaną jaki i bez.

DLACZEGO ROLETY RZYMSKIE ?

Za roletami rzymskimi przemawia na pewno ich oryginalny i klasyczny wygląd. Jak żadne inne dekoracje okienne pasują niemal do każdego wnętrza. Idealnie sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Możliwość wyboru mechanizmu sznurkowego lub koralikowego powoduje, że chętnie rolety rzymskie wykorzystywane są w w aranżacjach salonów czy kuchni. Różnorodność tkanin i wzorów powoduje, że możemy je dobierać według uznania i dopasować do wielu elementów wystroju.

NIE CHCĘ FIRANEK – CO ZAMIAST NICH?

Dla osób którzy nie chcą mieć w swoim domu firan i karniszy, roleta rzymska sprawdzi się w 100%. Jednak należy pamiętać, że zaleca się, aby dobierać grubość i rodzaj tkaniny do rolety rzymskiej do funkcji pomieszczenia, w którym będą one zamontowane:

  • do sypialnia – zaleca się grubsze i cięższe materiały, które będą ograniczać dostęp światła do wnętrza sypialni. Zaciemniona sypialnia sprzyja wypoczynkowi, stwarza atmosferę relaksu, oraz umożliwia spokojny sen w ciągu dnia.
  • do pokoju dziennego, salonu – dobrze sprawdzą się półprzezroczyste rolety rzymskie, które spokojnie można łączyć ze zasłonami oraz firanami.
  • do pokój dziecięcy – tu z pewnością warto postawić na pastele i motywy baśniowe. Kiedy dzieci zaczną dorastać zawsze można zmienić samą tkaninę, przez co oszczędzamy pieniądze.

Wybierając rolety rzymskie, musimy zwrócić uwagę na kolor i przepuszczalność światła. Źle dobrany model rolety rzymskiej może sprawić, że pomieszczenie będzie ponure i smutne, nawet mimo zastosowania żywych kolorów ścian czy dodatków. Dodatkowo stosując odpowiednie wykończenie rolety, możemy stworzyć niezwykle interesujące, efektowne aranżacje okienne.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym salonem TOMŻAL Katowice. Zapewniamy dojazd do: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Siewierz, Piekary Śląskie, Bieruń i wiele innych.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Zobacz inne nasze posty

Żaluzje Drewniane

Żaluzje to niewątpliwie największy trend minionej epoki, który kojarzy nam się z białymi, szarzejącymi lamelami, które często ulegały zniszczeniu i nie były zbyt okazałe. Dzisiaj

Czytaj więcej »