Rolety – Katowice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Chorzów, Mysłowice, Będzin, Częstochowa, Lędziny, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Lędziny, Psary, Siewierz i inne miasta.

Materiałowe rolety i plisy – jakie wybrać.

Dzisiejsze wnętrza są dużo bardziej wymagające niż parę lat temu, dlatego ważne jest stworzenie odpowiedniej koncepcji przesłony okiennej projektując wnętrze. Do najpopularniejszych należą rolety rzymskie, które są chętniej wybierane niż rolety dzień noc oraz plisy okienne.

ROLETY RZYMSKIE

Rolety rzymskie szyte na wymiar dają możliwość zaprojektować przestrzeń okienną w dowolny sposób kolorystyczny. Szeroka gamma tkanin dostępnych na rynku sprzyja rozwijaniu się rolet rzymskich.

Roleta rzymska w salonie swoją naturalnością i prostotą wprowadza bardzo przyjemne, naturalne ciepło. Umiejscowiona w salonie, będzie świetnie komponować się z sąsiadującą kuchnią. Warto jednak pamiętać o tym, aby zachować odpowiednią harmonię wnętrz.

Oferta tkani do rolet rzymskich daj nam ogromne możliwości wyboru. Aranżacja okien staje się przez to przyjemna m gdyż wybieramy nie tylko kolory tkaniny i wzory, ale również sposób szycia i splot tkaniny. Rolety rzymskie możemy montować nad przestrzenią okienna zastępując klasyczne karnisze.

Rolety DZIEŃ/ NOC

Rolety dzień/ noc stały się ogromnym hitem. Konstrukcja rolet pozwala nam zastąpić rolety tradycyjne na bardziej nowoczesne, które posiadają możliwość dopuszczania większej ilości światła naturalnego. Dodatkowym atutem rolet dzień noc jest zachowanie maksimum możliwej prywatności w ciągu dnia.

Dodatkowe zastosowanie naprzemiennych pasów tkanin dostarcza nam widok zza rolety w ciągu dnia. Konstrukcja rolety dzień noc przeznaczone są bezpośrednio na okno lub przewiercane na ścianę.

Rolety dzień noc w kasecie montowane są bezpośrednio na okno co jest rozwiązaniem stosownym w zdecydowanej większości mieszkań. Ochronna kaseta tkaniny oraz zastosowane do niej prowadnice świetni komponują się z ramą okna i minimalizują ich widoczność do minimum. Zwiniętej rolety dzień noc w kasecie w praktyce nie zauważymy. Rolety dzień noc w kasecie również nadają się na okna balkonowe, które w małym stopniu ograniczają kont otwarcia skrzydła drzwi balkonowych.

Alternatywą dla rolet w kasecie są rolety montowane na ścianę umieszczoną nad wnęką okienną lub przykręcane do sufitu. Rozwiązanie to jest stosowane sporadycznie ze względu na ograniczone otwarcie okien przy opuszczonej rolecie.

PLISY

Swoją popularność zawdzięczają ogromnej funkcjonalności, łatwemu montażowi oraz możliwościom utrzymania w czystości tkanin zastosowanych w dzisiejszych plisach.

Konstrukcja rolety plisowanej pozawala nam złożyć tkaninę w mały pakiet, pozwalając na pełne otwarcie skrzydła okiennego, co jest dużym atutem kiedy stosujemy je w oknach balkonowych.

Jeśli masz nietypowe okno, z którym pomysły na przesłonięcie już się skończyły doskonałym pomysłem będzie plisa okienna – więcej o kształtach plis możesz poczytać w naszym innym artykule.

W celu uzyskania więcej informacji zachęcamy do kontaktu z naszym salonem TOMŻAL Katowice. Zapewniamy dojazd do: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Siewierz, Piekary Śląskie, Bieruń i wiele innych.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty