Pergola przyścienna czy wolnostojąca?

pergole katowice, bytom, chorzów, tarnowskie góry, częstochowa, kraków, wisła, siewierz, dąbrowa górnicza, zawiercie, sosnowiec, oświęcim

To zależy… Przyjęto, że pergola to zadaszenie stosowane na przydomowym tarasie domu, jedna strona oparta o dom, a drugi o dwie podpory. Jest idealnym uzupełnieniem przestrzeni domu, pozwalając na korzystanie z tarasu niezależnie od warunków atmosferycznych, ale jeśli masz więcej miejsca w ogrodzie, warto zastanowić się nad zamontowaniem wolnostojącego systemu.

Można je montować zarówno na tarasie, jak i w dowolnym innym miejscu w ogrodzie. Solidna i wytrzymała konstrukcja sprawia, że ​​pergola doskonale sprawdza się jako dodatkowa przestrzeń do odpoczynku. Można ją również wykorzystać jako zadaszenie do wanny z hydromasażem lub zbudować tam ogród zimowy wtedy możemy z niej korzystać przez cały rok, bez zajmowania tarasu. Fascynujące, prawda? Pergola wolnostojąca to kryta konstrukcja aluminiowa, ma tę cechę, że możemy ją postawić w dowolnym miejscu i nie jesteśmy uzależnieni od konstrukcji ściany budynku, a co za tym idzie mamy też większą swobodę w doborze koloru i nie trzeba zwracać uwagi na kolor elewacji.

Estetyczna, nowoczesna i trwała konstrukcja ma wiele zalet, które sprawiają, że pergole są formą zadaszenia przestrzeni dachowej w ogrodzie. Dodatkowe wyposażenie pergoli w postaci przeszklonych okiennic bocznych lub rolet screenowych zapewnia ochronę przed podmuchami wiatru oraz zapewnia prywatność przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty