Jaki materiał na roletę rzymską?

Rolety rzymskie to od kilku lat hit sprzedażowy wśród dekoracji okiennych. Na ich korzyść przemawia funkcjonalność, szeroki wybór kolorów i materiałów z jakich są wykonane oraz łatwość czyszczenia. Nie zapominając też o pięknym stylowym wyglądzie. Mając wszystko powyższe na uwadze, pozostaje pytanie, z jakiego materiału uszyć rolety rzymskie?

Z jakich materiałów warto wykonać rolety rzymskie?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że obecna technologia pozwala uszyć rolety rzymskie na wymiar z praktycznie każdego materiału, jaki klient sobie zamarzy. Może być to zarówno materiał syntetyczny, jak i naturalny. Roleta rzymska składa się w formę tak zwanej „harmonijki”. Oznacza to, że użyty materiał nie może być za sztywny lub za ciężki, gdyż roleta będzie się źle układała.

Roleta rzymska materiał firankowa

Ten typ rolet to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą mieć tak zwane 2 w 1. Rolety rzymskie firankowe łączą bowiem zalety firanek i rolet w jednym wyjątkowym produkcie. Wykonać je można zarówno z tkanin gładkich, jak i wzorzystych. Tkaniny firanowe doskonale się układają zachowując przy tym odpowiedni stopień osłony przez słońcem, kluczowy w przypadku rolet.

Roleta rzymska zaciemniająca

Dzięki swojej strukturze, rolety rzymskie zaciemniające stanowią nie tylko osłonę przed słońcem, ale pełnią także funkcję termoizolacyjną. Oznacza to tyle, że w kontrze do osłon firanowych, zdecydowanie lepiej chronią pomieszczenie przed skokami temperatury.

W naszym salonie TOMŻAL Katowice posiadamy szeroki wybór rolet rzymskich. Posiadamy prawie 10 000 materiałów z których na pewno znajdziesz idealny dla swojej rolety rzymskiej. Zapraszamy.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty