JAK DOBRZE DOBRAĆ KOLOR ZASŁON DO POMIESZCZENIA?

Zasłony to równie ważny element dekoracyjny okna co firanki. Jednak często spełniają one ważniejszą i praktyczniejszą rolę – pod warunkiem oczywiście, że są perfekcyjnie dopasowane do wnętrza. W każdym domu liczy się przede wszystkim prywatność. Nie ma nic gorszego, niż odczuwanie wzroku obcych, wścibskich osób, które zaglądają nam przez okna do wnętrz domowych pomieszczeń. Aby się przed tym uchronić, warto stosować firanki i zasłony, które tworzą duet idealny. Zatem jak dobrać zasłony do koloru ścian?

Dopasowywanie zasłon do koloru ścian – zwróć uwagę na każdy detal

Odpowiednie dopasowanie zasłon do koloru ścian ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o efekt końcowy całej aranżacji. Jednak większość osób nie zwraca na to uwagi i kieruje się przede wszystkim atrakcyjnym designem wybranego materiału. To duży błąd, gdyż zawieszenie na karniszu zasłon, które kompletnie nie pasują do wystroju i obecnej kolorystyki, może sprawić, że spędzanie wolnego czasu w pomieszczeniach nie będzie tak przyjemne. Warto zatem zacząć od kolorów biorąc pod uwagę odcień ścian. Jeśli w najbliższym czasie nie zamierzamy go zmieniać, to koniecznie dopasujmy barwę do przewidywanego koloru farby.

Jakie zasłony wybrać do szarych ścian?

Aktualnie panuje moda na minimalistyczny wystrój w odcieniach szarości. Z tego względu dużo osób zastanawia się jakie zasłony wybrać. Otóż barwa ta jest bardzo neutralna i zwykle stonowana, dzięki czemu łatwo do niej dopasować zarówno gładkie materiały, jak i wzorzyste. Szary kolor jest bardzo uniwersalny, dzięki czemu doskonale współgra z całą paletą innych barw i wzorów.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety termiczne

Rolety okienne to jedna z osłon przed słońcem i ochroną naszej prywatności. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że rolety pełnią inne dodatkowe funkcje. Niektóre

Czytaj więcej »