Czyszczenie żaluzji aluminiowych, bambusowych oraz drewnianych.

Żaluzje aluminiowe, bambusowe i drewniane są na pewno piękną ozdobą okienną, która odstrasza wielu użytkowników, kiedy pomyślą o możliwym kurzu zalegającym na lamelach. W tym artykule dowiesz się, jak prosto i wygodnie czyścić żaluzje aluminiowe – co wpłynie na twój przyszły wybór tej osłony okiennej.

Żaluzja będzie kurzyć się podobnie jak zwykłe rolety czy meble w naszym wnętrzu. Jak zawsze recepturą sukcesu w takich przypadkach będzie systematyczność, ale wiadomo bez nadmiernej przesady.

Oczyszczanie żaluzji lameli żaluzji z kurzu

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest użycie szczotki do kurzu – zamykamy lamele żaluzje do dołu i czyścimy szczotką. Następnie odwracamy je i powtarzamy czynność.

Na rynku możemy także znaleźć specjalne szczotki do czyszczenia żaluzji. Jest to jednak czasochłonne, gdyż każdą lamelę musimy czyścić oddzielnie.

Ekstra sposób!

Żaluzje możemy po prostu odkurzyć używając do tego odkurzacza ustawionego na małą moc i stosując wąską przystawkę.

Zmywanie większych zabrudzeń

W przypadku żaluzji aluminiowych robimy to suchą ściereczką z mikrofibry. Nie używajmy mokrej szmatki, gdyż lamele aluminiowe po pewnym czasie zmatowieją! Żaluzje drewniane i bambusowe przecieramy lekko wilgotną szmateczką lub najlepiej specjalną ściereczką do drewna.

Czego NIE WOLNO robić?

Nie wsadzamy żaluzji bezpośrednio do wody – szczególnie żaluzji drewnianych i bambusowych. Odkształcą się, powstają wybrzuszenia przez co mogą działać nie poprawnie, a na pewno nie będą wyglądać atrakcyjnie.

Nie myjemy bardzo mokrą szmatką – efekt będzie podobny jak opisany wyżej

Nie używamy detergentów (płynów do mycia), ewentualnie specjalne środki do drewna

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Jak czyścić plisy?

Plisy to modne i praktyczne osłony, które doskonale pasują nawet do okien o niestandardowych kształtach. Dzięki swojej harmonikowatowej budowie zapewniają łatwe użytkowanie oraz czyszczenie. Jednak

Czytaj więcej »