Moskitiery – skuteczny sposób na owady

Okres wakacyjny, to czas kiedy częściej otwieramy okna, aby wpuścić do domu świeże powietrze. Niestety sezon ten to również wzmożona aktywność owadów, zwłaszcza takich jak komary, muchy, ćmy czy osy, które skutecznie mogą uprzykrzyć nam życie. Jak się przed nimi uchronić i jednocześnie móc w ciepłą noc otworzyć okno? Najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie moskitiery.

Czym właściwie są moskitery?

Moskitiera to siatka o gęstych oczkach, montowana w oknach i drzwiach balkonowych, chroniąca przed uciążliwymi owadami z zewnątrz. Moskitiery zapewniają bezpieczeństwo nawet przy otwartych oknach. Siatki wykonane są z włókna szklanego – bardzo trwałego materiału odpornego na działanie czynników zewnętrznych. Szeroka oferta moskitier, od ramkowych, poprzez otwierane, rolowane i przesuwne, aż po plisowane pozwoli każdemu dobrać rozwiązanie odpowiednie do potrzeb.

Moskitiery ramkowe

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań chroniących przed owadami są moskitiery ramkowe. Idealne do okien otwieranych, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. 

Moskitiera ramkowa wykonana jest z profili PVC lub lekkiego aluminium. Montaż odbywa się za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych pozwalających na szybki demontaż. Dużą zaletą moskitier ramkowych jest ich trwałość, po zakończeniu sezonu możemy moskitierę odpiąć, dokładnie wyczyścić i przechować do kolejnej wiosny.

Moskitiery otwierane i rolowane

Jeśli wolimy rozwiązania, które posłużą nam przez cały rok, warto rozważyć inwestycję w moskitiery otwierane bądź moskitiery rolowane.

Moskitiery otwierane, pozwalają na swobodne otwieranie osłony, dzięki czemu świetnie sprawdzają się nie tylko przy oknach, ale również w drzwiach balkonowych i tarasowych. Wyposażone są w uchwyt do otwierania i magnesy, które pilnują aby moskitiera była dokładnie zamknięta.

Drugim rozwiązaniem polecanym przez naszych specjalistów jest moskitiera rolowana, dostępna wersji poziomej i pionowej. Przeznaczona zarówno do okien, jak i drzwi balkonowych, wyposażona jest w prowadnice i mechanizm sprężynowy pozwalający na szybkie zwijanie i rozwijanie siatki do zamontowanej kasety. Moskitiery rolowane przypominają swoim wyglądem popularne rolety materiałowe.

Moskitiera plisowana

Moskitiera plisowana jest rozwiązaniem dedykowanym do drzwi trasowych i na balkon. Składa się z siatki, prowadnic aluminiowych, magnesów i uchwytu. Moskitiery plisowane montowane są na witrynie drzwiowej lub fasadzie budynku. Podczas składania moskitiery, siatka układa się w kształt plisy.

Jeżeli szukasz idealnej moskitiery dla siebie zapraszamy do kontaktu z nami lub odwiedzenia naszego salonu TOMŻAL Katowice. Zaprawszamy

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty