Jeśli nie markiza to co?

pergole katowice, bytom, chorzów, tarnowskie góry, częstochowa, kraków, wisła, siewierz, dąbrowa górnicza, zawiercie, sosnowiec, oświęcim

Pytasz, jak chronić taras przed słońcem lub deszczem. Dziś chcemy przedstawić kilka słów o pergoli. W przeciwieństwie do markizy, która zakrywa nie tylko górę ale również przód i boki konstrukcji przed czynnikami atmosferycznymi.

Jak zabezpieczyć taras przed słońcem lub deszczem. Pergola w przeciwieństwie do markizy, która chroni głównie jedną stronę, pergola zakrywa również górę i boki. Zadaszenie jest dodatkowo podparte podłożem, dzięki dodatkowemu wzmocnieniu konstrukcyjnemu możemy z niego korzystać również podczas deszczu. Zadaszenie tarasu może być również wyposażone w ruchomą markizę podobną do żaluzji. Dzięki niemu możesz regulować kąt padania światła słonecznego. Zadaszenie jest jednocześnie schronieniem przed słońcem, deszczem i wiatrem. W przypadku daszka ruchomego kąt padania promieni słonecznych do jego wnętrza można dodatkowo regulować. Płócienny dach zadaszenia montowany jest na kilku poziomych belkach i mocowany z obu stron – elewacji budynku i filarów. Dzięki temu jest stabilny, odporny na podmuchy wiatru i ulewny deszcz. Innym sposobem montażu pergoli jest zamontowanie jej na czterech słupach. W bardziej złożonych projektach istnieje możliwość dodania składanych ścian bocznych i stworzenia zamkniętego pomieszczenia.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty