Dlaczego warto zadaszyć swój taras?

pergole katowice, bytom, chorzów, tarnowskie góry, częstochowa, kraków, wisła, siewierz, dąbrowa górnicza, zawiercie, sosnowiec, oświęcim

Zadaszenie tarasu pozwala pozostać na zewnątrz, niezależnie od warunków pogodowych. Dach tarasu sprawi, że niestraszne Ci będą zbyt dużą ilością słońca lub deszczu. Zobaczmy, jakie są zalety i wady zadaszenia tarasu oraz z jakich materiałów może być wykonany.

Zalety zadaszenia tarasu

Plusem posiadania zadaszanego tarasu jest nieograniczony dostęp do tarasy w bezpośrednio przyległym pomieszczeniu, co jest szczególnie ważne kiedy warunki atmosferyczne nie są zbyt przyjemne. Dodatkowym atutem jest ochrona sprzętu przed niszczeniem czynników atmosferycznych.

Sposoby na zacienianie i zadaszenia tarasu:

Choć głównym zadaniem markizy tarasowej jest zasłanianie słońca, a nie deszczu, to jest ona wykonana z materiałów impregnowanych ochronną warstwą farby wodoodpornej. Kontrolę dopływu światła ułatwiają nowoczesne metody składania i otwierania żaluzji. Kiedyś był obsługiwany za pomocą paska lub korby, dziś można nim sterować elektrycznie – za pomocą pilota. Markiza sterowana elektrycznie może być wyposażona w czujnik pogodowy, dzięki czemu w przypadku deszczu lub silnego wiatru może się automatycznie składać i rozkładać wraz ze słońcem.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Żaluzje Drewniane

Żaluzje to niewątpliwie największy trend minionej epoki, który kojarzy nam się z białymi, szarzejącymi lamelami, które często ulegały zniszczeniu i nie były zbyt okazałe. Dzisiaj

Czytaj więcej »