Czym zasłonić okna dachowe?

Okna dachowe różnią się od zwykłych okien elewacyjnych. Montowane są na dachu skośnym pod zupełnie innym kątem. Spełniają dokładnie tę samą funkcję, ale znacznie lepiej doświetlają pomieszczenie światłem dziennym. Otwierają się inaczej, a ze względu na ich właściwości nie da się wyposażyć zwykłych zasłon lub zasłon, klasycznych rolet materiałowych czy rolet dzień i noc.

Niestety okna dachowe, choć ładnie wyglądają i nadają wnętrzu ciepła, wpuszczają więcej światła słonecznego i szybciej nagrzewają pomieszczenie. Jest gorąco, temperatura na poddaszu jest znacznie wyższa niż na niższych piętrach domu.

Rolety dachowe wewnętrzne działają na takiej samej zasadzie co tradycyjne rolety, ale konstrukcja i sposób montażu nieco się od nich różni. Rolety dachowe są montowane w specjalnych prowadnicach, dzięki którym materiał ściśle przylega do szyby. Mogą być całkowicie rozwinięte, zwinięte lub opuszczone do odpowiedniej długości. Nie blokują dostępu do klamki i pozwalają na swobodne otwieranie i zamykanie okna. Zdecydowana większość rolet wewnętrznych jest sterowana manualnie, ale można również zainstalować automatyczne sterowanie.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety na wymiar Katowice

Rolety kuchenne

Wiele osób większość dnia spędza w kuchni, szykując domowe smakołyki. Kuchnia jest miejscem dwóch światów – stresu oraz spokoju. To tutaj pielęgnujemy żołądki naszej rodziny

Czytaj więcej »