Żaluzje pionowe – zalety i wady

żaluzje pionowe, dzień i noc, Katowice

Żaluzje pionowe (tzw. piony) to sprawdzone i atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla przestrzeni biurowych, jak i domów prywatnych.

 

Zalety!

Stosunek ceny do jakości – bardzo często ich cena  jest porównywalna z roletami mini o podobnych rozmiarach. Natomiast sposób ich montażu (sufit) oraz ułożenia (pionowo, nie poziomo) sprawiają, że są znacznie trwalsze i mocniejsze. Przy uszkodzeniu… nie wymieniamy całości, a jeden element.

Możliwości – tego typu żaluzje dają nam większe możliwości operowania światłem i nachyleniem lameli, niż w przypadku standardowych rolet, które możemy “jedynie” podnosić do góry i opuszczać.

Modyfikacje – o ile w klasyczny roletach materiałowych możemy wykorzystać właściwie tylko jedną tkaninę, żaluzje pionowe dają nam o wiele większe pole do popisu. Dzięki temu, że każdą lamelę można przygotować osobno, możliwe jest tworzenie kompilacji, a więc formowanie dużej żaluzji z pasków (lameli) o różnych kolorach.

 

Wady?!

 

Jedyną “wadą” tego typu konstrukcji jest to, że czyścimy je na sucho lub oddając w je w ręce specjalistów.

Niemniej, ich trwałość oraz fakt, że materiały z jakich są produkowane nie “zbierają” kurzu (dzięki nasączeniu ich specjalnymi środkami przywieralność kurzu znacznie ograniczono), gruntowną renowację lub wymianę przechodzą co kilka dobrych lat.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty