Żaluzje pionowe – zalety i wady

żaluzje pionowe, dzień i noc, Katowice

Żaluzje pionowe (tzw. piony) to sprawdzone i atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla przestrzeni biurowych, jak i domów prywatnych.

 

Zalety!

Stosunek ceny do jakości – bardzo często ich cena  jest porównywalna z roletami mini o podobnych rozmiarach. Natomiast sposób ich montażu (sufit) oraz ułożenia (pionowo, nie poziomo) sprawiają, że są znacznie trwalsze i mocniejsze. Przy uszkodzeniu… nie wymieniamy całości, a jeden element.

Możliwości – tego typu żaluzje dają nam większe możliwości operowania światłem i nachyleniem lameli, niż w przypadku standardowych rolet, które możemy “jedynie” podnosić do góry i opuszczać.

Modyfikacje – o ile w klasyczny roletach materiałowych możemy wykorzystać właściwie tylko jedną tkaninę, żaluzje pionowe dają nam o wiele większe pole do popisu. Dzięki temu, że każdą lamelę można przygotować osobno, możliwe jest tworzenie kompilacji, a więc formowanie dużej żaluzji z pasków (lameli) o różnych kolorach.

 

Wady?!

 

Jedyną “wadą” tego typu konstrukcji jest to, że czyścimy je na sucho lub oddając w je w ręce specjalistów.

Niemniej, ich trwałość oraz fakt, że materiały z jakich są produkowane nie “zbierają” kurzu (dzięki nasączeniu ich specjalnymi środkami przywieralność kurzu znacznie ograniczono), gruntowną renowację lub wymianę przechodzą co kilka dobrych lat.

Udostępnij:

Zobacz inne nasze posty

Rolety zewnętrzne typu screen

Głównym przeznaczeniem rolet zewnętrznych Screen jest ochrona budynku przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz nagrzewaniem się pomieszczeń. Zamontowane na dużych przeszklonych powierzchniach zapewniają wsparcie pracy klimatyzatorów, ograniczając tym samym

Czytaj więcej »